کد خبر: 3835554
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
آیت‌الله صافی گلپایگانی:
گروه حوزه‌های علمیه ــ آیت‌الله صافی گلپایگانی با صدور بیانیه ضمن محکوم کردن حوادث کشمیر، از دولت هند خواستند، سریعا به اقدامات ظالمانه خود علیه مردم مظلوم کشمیر پایان دهد.
دولت هند سریعا به اقدامات ظالمانه خود علیه کشمیر پایان دهدبه گزارش ایکنا، متن بیانیه آیت‌الله صافی گلپایگانی در پی حوادث کشمیر به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَنْ یُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَمِیدِ
حوادث ناگواری که هم اکنون در کشمیر هند در حال وقوع است قلب هر انسان آزاده‌ای را آزرده و متأثر می‌کند. مردم بی‌گناه و مظلوم کشمیر، کدام جرم و گناهی را مرتکب شده‌اند که امروز با شدیدترین ظلم و ستم مأموران نظامی هند مواجه هستند، خانه و کاشانه خود را از دست داده و تعداد زیادی از انها شهید و مجروح و تعدادی هم در زندان‌ها با شکنجه‌های قرون وسطایی روبرو هستند.
چرا جامعه بشری، مدعیان حقوق انسان‌ها و سازمان ملل و نیز سازمان کنفرانس اسلامی سکوت نموده و این جنایات را علیه انسان‌های بی‌دفاع و مظلوم محکوم نمی‌کنند؟متأسفانه دولت‌های اسلامی به دولت مرکزی هند حتی یک تذکر هم نمی‌دهند. اگر همه دولت‌های اسلامی باهم متحد بودند و در مقابل این جنایت بزرگ اقدام واحد می‌کردند حتماً دولت هند دست از این حرکات وحشیانه خود برمی‌داشت.
ما ضمن محکوم کردن این حوادث ضد بشری در هند و در جاهای دیگر از دولت مرکزی هند می‌خواهیم هرچه زودتر حقوق مردم بی‌گناه کشمیر را رعایت نموده و به جنایات خود خاتمه دهد. ادامه این حرکت ضدانسانی برای کشور هندوستان که خود را مدافع حقوق ادیان و اقوام گوناگون می‌داند موجب ننگ و ذلت و خواری است.
خداوند منتقم قهار می‌فرماید: وسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ
۱۴ ذی الحجه الحرام ۱۴۴۰
لطف الله صافی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: