کد خبر: 3835574
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
گروه سلامت ــ معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در روز پزشک، از ویزیت رایگان مردم در قالب سه رویداد سلامت‌محور خبر داد.
برنامه‌های روز پزشک / ویزیت رایگان در سه نقطه تهرانبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، علیرضا سلیمی، معاون آموزش و پژوهش این سازمان در خصوص برنامه‌های روز پزشک، گفت: تلاشمان بر این است تا چند برنامه را در سطح وسیع برگزار کنیم و خدماتی را با رویکردی متفاوت به مردم ارائه دهیم.

وی با بیان این مطلب که هدفمان این است که یک روز پزشک متفاوت را داشته باشیم، افزود: بر همین اساس در روز یکم شهریورماه، در سه منطقه جنوب شهر تهران شامل فرهنگسرای بهمن واقع در میدان بهمن، کانون فرهنگی - ورزشی مالک واقع در خاوران و کانون فرهنگی مقداد واقع در خیابان ۳۰ متری جی نسبت به برگزاری جشنواره‌ای با همکاری شهرداری، رادیو سلامت و ارگان‌های مردمی اقدام می‌کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر برگزاری این جشنواره و جُنگی که محور اصلی آن آموزش همگانی به مردم است، نسبت به ویزیت رایگان همشهری‌ها در برخی رشته‌های تخصصی پزشکی نیز اقدام خواهیم کرد که امیدواریم شروع حرکتی باشد تا در برخی از روز‌های سال خدمات رایگانی را به مردم ارائه کنیم.
 
سلیمی با اشاره به برگزاری یک رویداد فناورانه در حوزه سلامت، تصریح کرد: این رویداد بزرگ، شروعی برای تحولی عظیم در سلامت کشور و فعالیت‌های سازمان نظام پزشکی محسوب می‌شود که در روز هشتم شهریورماه، مسابقه‌ای بین استارتاپ‌های حوزه سلامت برگزار خواهد شد و امید داریم در آینده‌ای نزدیک برای اینکه بتوانیم خدمات مطلوبی را به مردم کشورمان ارائه دهیم، از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز بهره‌مند شویم.

معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی بیان کرد: تلاش می‌شود برای جوانان صاحب ایده در حوزه سلامت بستری را فراهم کنیم تا بتواننده ایده‌هایشان را به چرخه‌ای فعال تبدیل کنند تا از این منظر نیز بتوانیم همگام با کشور‌های خوب دنیا خدمات جدیدی را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه تیم‌هایی که در این رویداد رتبه برتر را به‌ دست آورند، علاوه بر دریافت جوایز نقدی، مورد حمایت قرار می‌گیرند، اظهار کرد: این رویداد در چهار محور اینترنت اشیا، رباتیک، سیمولاتور و AR-VR برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: