کد خبر: 3835620
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
رئیس کل سازمان امور مالیاتی:
گروه اقتصاد ــ مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز سازمان امور مالیاتی کشور با حضور امید علی پارسا، رئیس کل این سازمان برگزار شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از رسانه مالیاتی ایران، در مراسمی که روز شنبه 26 مردادماه، مصادف با سالروز آغاز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و با حضور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، تنی چند از مدیران و جمعی از آزادگان سرافراز این دستگاه برگزار شد، از مقام شامخ و رفیع آزادگان این مجموعه تجلیل به عمل آمد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم، فرارسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را تبریک گفت و بیان کرد: مقاومت و ایستادگی از صفات بارز آزادگان عزیز است و با این استقامت و شکیبایی برای همیشه در تاریخ این کشور ماندگار شدند.
پارسا با بیان اینکه کشور هم اکنون در معرض انواع فشارها و هجمه‌های اقتصادی و سیاسی قرار دارد، گفت: در چنین شرایطی، همه نگاه‌ها به منظور تامین درآمدهای مالی کشور به سازمان امور مالیاتی کشور معطوف گشته است.
وی اظهار کرد: اگر چه وصول درآمدهای مالیاتی اصلی‌ترین ماموریت این سازمان است، اما در حقیقت، مهمترین کارکرد این سازمان کمک به توسعه همه جانبه کشور از طریق اخذ مالیات عادلانه و متناسب از ثروت، درآمد و مصرف افراد و در نهایت برقراری عدالت اجتماعی است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص روش‍‌های تامین مالی هزینه‌های کشور گفت: تامین مالی هزینه‌‎های کشور چند راه بیشتر ندارد. دولت یا باید متناسب با ثروت، درآمد و مصرف افراد مالیات اخذ کند و یا اینکه از سایر شیوه ها، مثل چاپ پول، استقراض یا فروش سرمایه و دارایی ها اقدام به تامین مالی کند که طبیعتا مطلوب ترین شیوه، همان اخذ مالیات عادلانه از افراد جامعه است; چرا که سایر روش ها یا تورم‎زا بوده و یا منجر به ورشکستگی و ناکارآمدی اقتصاد کشور می شود.
پارسا افزود: تورم، مالیات پنهان و ظالمانه‌ای است که بر طبقات متوسط و پایین و همچنین افراد حقوق ثابت‎بگیر وارد می شود و طبقات مرفه و ثروتمند جامعه در اثر تورم نه تنها ضرر نمی‏ کنند بلکه وضعشان به طور نسبی بهتر می‎شود; چون امکانات و ثروت و دارایی‎ها با نرخی بیشتر از متوسط تورم افزایش پیدا می‎کند.
وی تصریح کرد: با اجرای نظام مالیاتی مدرن و هوشمند که هم اکنون در دستور کار سازمان قرار دارد، تمامی اطلاعات و ریزداده های دقیق مربوط به فعالیت اقتصادی مودیان در اختیار نظام مالیاتی قرار گرفته و براساس این اطلاعات، مالیات عادلانه و دقیق اخذ می شود.
وی افزود: با هوشمند سازی نظام مالیاتی، عملا عدالت مالیاتی تحقق یافته و جلوی فرارهای مالیاتی گرفته می‎شود و مالیات با کمترین اعتراض و بدون چانه زنی وصول می گردد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در خاتمه سخنان خود تأکید کرد: اگر روحیه و نحوه مدیریت و کار ما با اقتباس از آزادگان این کشور، جهادی و بی چشمداشت و بی قید و شرط باشد، حتما به نتیجه می رسیم و این جانبازان و آزادگان باید همواره سرلوحه کار و عمل ما باشند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: