کد خبر: 3835726
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
گروه بین‌الملل ــ خانواده رشیده طلیب، نماینده فلسطینی‌تبار کنگره آمریکا، از تصمیم او برای لغو سفر به سرزمین‌های اشغالی حمایت کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از عرب‌نیوز؛ رشیده طلیب که قرار بود به دیدار خانواده‌اش در فلسطین برود، اعلام کرد به علت محدودیت‌های غیرقابل توجیه که از سوی اسرائیل وضع شده، به سرزمین‌های اشغالی نخواهد رفت.

اعضای خانواده این نماینده فلسطینی‌تبار کنگره آمریکا نیز در پی این موضوع تأکید کردند که از لغو سفر وی به اراضی اشغالی حمایت می‌کنند.

همچنین «بسام طلیب»، عموی رشیده، گفت: ما کاملاً وضعیت او را درک و از تصمیم وی پشتیبانی می‌کنیم. حق سفر باید برای همه بدون هیچ محدویت و شرایطی مهیا باشد.

وی اعلام کرد که برادرزاده‌اش در گذشته چندین بار با آنها ملاقات کرده، اما در این سفرها محدودیتی وجود نداشته است.

طلیب همواره از سیاست‌های اسرائیل نسبت به مردم فلسطین انتقاد کرده و پس از انتخاب شدن به عنوان نماینده کنگره گفته بود که می‌خواهد سفری رسمی را به فلسطین انجام بدهد. اسرائیل اخیراً اعلام کرد به شرطی اجازه سفر طلیب به فلسطین را می‌دهد که قول بدهد مردم را به تحریم اسرائیل تشویق نکند.

پشتیبانی خانواده طلیب از لغو سفر وی به سرزمین‌های اشغالی

یادآور می‌شود رشیده طلیب و ایلهان عمر اولین نمایندگان زن مسلمان در کنگره آمریکا هستند. رشیده متولد «دیترویت» و اولین آمریکایی ــ فلسطینی است که برای عضویت کنگره انتخاب شد. هر دو نماینده از حزب دموکرات بوده و انتقادات شدیدی از دونالد ترامپ و همچنین سیاست‌های اسرائیل دارند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: