کد خبر: 3835789
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
از سوی بنیاد مصطفی(ص)؛
گروه جامعه ــ چهارمین دوره مسابقه دانش‌آموزی نور، گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2015، از سوی بنیاد مصطفی(ص) برگزار می‌شود.

فراخوان دوره چهارم مسابقه دانش‌آموزی نور منتشر شدبه گزارش ایکنا، به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی بنیاد مصطفی(ص)؛ مسابقه دانش‌آموزی نور هر سال به عنوان یکی از رویدادهای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در حوزه دانش‌آموزی برگزار می‌شود که هدف از برگزاری آن، ایفای نقش در انگیزش نسل نوجوان جهان اسلام، ایجاد افق‌های نوین در زمینه علم و فناوری و کمک به رشد استعدادهای درخشان است.

دوره چهارم مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2015 از مردادماه امسال آغاز شد و موضوع این دوره از مسابقه ساخت فیلم‌های علمی کوتاه یک دقیقه‌ای از آزمایش‌هایی در مباحث مختلف ماده و انرژی است.

بنابر این گزارش، همانند دوره‌های گذشته، صدها فیلم در محدوده علمی مرتبط برای راهنمایی علمی دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

دانش‌آموزان می‌توانند تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد مصطفی(ص) به نشانی http://www.mstfdn.org در بخش مسابقه دانش‌آموزی نور مراجعه و در قالب گروه‌های دو یا سه نفره آثار علمی خود را به صورت فیلم‌های 60 ثانیه‌ای به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.

معیارهای ارزیابی و نحوه داوری آثار ارسالی بر روی سایت مسابقه ارائه می‌شود؛ در این دوره نیز به 100 اثر برتر دانش‌آموزی، هدایایی معادل مجموع دو میلیارد ریال اهدا می‌شود و از پژوهش‌سراها و مدارس با مشارکت برتر تقدیر به عمل می‌آید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: