کد خبر: 3836000
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
گروه جامعه ــ‌خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از امروز، 28 مردادماه، توزیع چهار هزار پرس غذا بین نیازمندان تهرانی را به نیت اطعام عید غدیر آغاز می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) به مناسبت عید غدیر خم، با نیت اطعام، چهار هزار پرس غذا بین نیازمندان تهرانی توزیع می‌کند. 100 درصد اقلام مورد نیاز برای تهیه این غذاها توسط خیران تأمین و در آشپزخانه‌ این مؤسسه پخت شده است.

توزیع این غذاها از امشب، 28 مردادماه، مصادف با شب عید غدیر در 49 نقطه شناسایی شده تهران توزیع می‌شود و ظهر فردا نیز نیازمندان 19 محله تهران میهمان اطعام عید غدیر خواهند بود.

از نکات جالب توجه در توزیع این غذاها می‌توان به توزیع بخشی از احسان و اطعام غدیری این مؤسسه در اطراف بیمارستان‌های دولتی اشاره کرد. بسیاری از خانواده‌هایی که عزیزان آنها در بیمارستان‌های تهران بستری هستند به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانند در مسافرخانه یا هتل مستقر شوند و معمولاً در پارک‌های اطراف بیمارستان چادر می‌زنند. مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) در این عید مبارک با سرزدن به اطراف بیمارستان‌های دولتی بین همراهان بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند غذا توزیع می‌کند.

یکی از اقدامات موفق این مؤسسه دستیابی به آمار نیازمندان تهرانی است؛ فرد خیری که با این مؤسسه همراهی می‌کند می‌داند که اطعام وی بر سر سفره نیازمندان کدام مناطق از تهران گذاشته شده است.

خانواده‌های نیازمند مناطق حاشیه نشین شهر تهران که قبلاً شناسایی شده‌اند نیز در این روز بر سر سفره جشن عید غدیر خواهند نشست.

خیران علاقه‌مند به مشارکت در این طرح می‌توانند هدایای نقدی خود را به شماره حساب 55555 و یا کارت 5892101221651058 به نام مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) و یا با استفاده از سامانه «هفت‌ هشتاد» به شماره ستاره 780 ستاره 1011 مربع و سامانه آپ به نشانی ستاره 733 ستاره 4 ستاره 3675829 مربع واریز کنند.

همچنین این مؤسسه روز عید غدیر به پاسداشت دستور اسلام مبنی بر اطعام و اکرام غیر مسلمانان برای تلطیف قلوب آنها به مرکز نگهداری از سالمندان یهودی تهران اقلام خشک هدیه خواهد داد. البته توزیع اقلام خشک توسط این مؤسسه برای سایر نیازمندان تهرانی نیز روز چهارشنبه انجام می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: