کد خبر: 3836083
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
حجت‌الله ایوبی:
گروه هنر ــ دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران با بیان اینکه جوانان ما تنها راه حل دوران دفاع مقدس بودند گفت: تحول در نظام آموزشی چیزی جز بازگشت به آموزه‌های اسلامی ایرانی نیست.

به گزارش ایکنا، مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان شامگاه یکشنبه 27 مردادماه در بوستان آب و آتش میدان مشاهیر برگزار شد. حجت‌الله ایوبی در این مراسم اظهار کرد: در بسیاری از موارد جوان و جوانی را یک مشکل مطرح می‌کنند در صورتی‌که هرجا به جوانان فرصت دادیم جوانان نه تنها مشکل نبودند بلکه راه حل بودند.
 
وی افزود: در ابداع و اختراع، جوانان پیشگام و باز هم راه حل بودند؛ در ۱۳۹۲ وقتی به سینما رفتم فروش فیلم‌ها در کمترین حد خود بود و حضور جوانان این مشکل را حل کرد.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران با تقدیر از دست اندکاران و همراهان برگزاری مراسم روز جهانی جوان عنوان کرد: امروز، روز تحول آموزشی است؛ با صدای رسا اعلام می‌کنم تحول در عرصه نظام آموزشی یعنی بازگشت به آموزه‌های اسلامی و ایرانی. بازگشت به آموزه‌های اسلامی ایرانی یعنی نظام استاد شاگردی و اخلاق مداری و رابطه مهربانانه و عاشقانه استادی و شاگردی.

وی گفت: تحول نظام آموزشی به معنای بازگشت به غرب نیست و امروز جهان غرب نگاهش به جهان شرق است.

علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در این مراسم با اشاره به نامه تلخی که از یک جوان به دستش رسید، تصریح کرد: که دوران کودکی خود من نیز با دشواری‌های بسیاری همراه بوده است و از حداقل امکانات رفاهی برخوردار بودم. از این رو حال جوانان امروز و مشکلات آن‌ها برای من قابل درک است.
سخنگوی دولت تأکید کرد: همه بخشی از زندگیمان با دشواری بوده و معتقدم به رغم همه مشکلات، تلاش‌های دولت در داخل و خارج به چشم نیامد.
 
ربیعی با اشاره به فعالیت‌های دولت دوازدهم برای جوانان عنوان کرد: برای وام ازدواج ۳۰ هزار میلیارد بودجه اختصاص داده شد و جوانان متقاضی با یک ضامن می‌توانند وام ازدواج دریافت کنند. زیربنای بزرگ برای تحرک جوانان به ساختار اجتماعی و ذهنی جوان هم مربوط است.

وی ادامه داد: دهه ۳۰ تا ۵۰ تفاوت چشمگیری در سبک زندگی وجود نداشت، اما امروز انتظار و سبک زندگی متفاوت است و سیاست معطوف به جوان از برنامه‌های ما بوده و هست، اما نمود این برنامه‌ها کم بوده، ولی با این وجود ما از هیچ تلاشی برای بهبود وضعیت جوانان فروگذار نکردیم.
 
سید محمد حسین حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز در این مراسم تصریح کرد: روز جهانی جوان فرصتی مغتنم برای هم‌اندیشی و گفت‌‌و‌گو برای ارتقای تعامل میان جوانان است.
 
در ادامه محمدمهدی تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: برنامه جوانان را باید جوانان برگزار کنند. یکی از شاخص‌های توسعه یافته شکل گیری تشکل هاست و کشور‌های توسعه یافته به ازای هر ۷ نفر یک سازمان مردم نهاد دارند.

وی یادآور شد: ابتدای شکل گیری دولت، ۷۰ تشکل داشتیم و امروز ۲۷۰۰ تشکل داریم و خوشبختانه مجمع ملی جوانان نیز تشکیل شده است، همچنین برای نخستین بار پایش و رتبه بندی تشکل‌ها را آغاز کردیم و در زمینه تشکل‌ها پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم.

در این مراسم، صادق خسروی نماینده سمن‌های جوانان وزارت ورزش و جوانان هم درباره تشکیل مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان توضیحاتی ارائه کرد. محمودی سفیر صلح هلال احمر نیز درباره اهداف جهانشمول انسانی جوانان هلال احمر اظهاراتی را مطرح کرد.
 
علی گنج کریمی سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم اظهار کرد: بن مایه فعالیت‌های ما نشاط و شاداب و انسان دوستی است و امیدواریم بتوانیم در خدمت جامعه ایران اسلامی باشیم.

اجرای موسیقی سنتی و کردی و برنامه‌های تفریحی از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، علی ربیعی سخنگوی دولت، شهیندخت ملاوردی استاد دانشگاه، وتان فتوفسکی سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، محمدمهدی تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان، سید محمدحسین حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد و سمانه زمانی مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران از جمله حاضران این مراسم بودند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: