کد خبر: 3836236
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
در پنج ماهه سال‌جاری؛
گروه جامعه ــ‌ مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از سپرده‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی مردم نیکوکار برای پرداخت وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در این صندوق خبر داد و گفت: در پنج ماهه سال جاری ۸۵۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد؛ مجید باجلان، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت،‌ امروز، 28 مردادماه، با حضور در نشستی خبری، ارائه خدمات بانکداری اسلامی و ترویج سنت قرض‌الحسنه در جامعه را مهم‌ترین هدف راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بیان کرد و گفت: سال گذشته ۳۴۰ هزار نفر از مددجویان و نیازمندان، از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت برخوردار شدند.
 
وی با بیان اینکه اعتبار پیش‌بینی شده برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۹۸ حدود دو هزار میلیارد تومان است، تأکید کرد: با تصویب هیئت امنای کمیته امداد، سقف تسهیلات کارگشایی از پنج میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
 
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به اینکه از ابتدای تأسیس این صندوق تاکنون بیش از یک میلیون نفر از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شده‌اند، ادامه داد: سقف وام اشتغال‌زایی ۵۰ میلیون تومان است که توسط صندوق امداد ولایت براساس ضوابط، برای ایجاد مشاغل پایدار به مددجویان پرداخت می‌شود.
 
وی اضافه کرد: با توجه به تورم و شرایط موجود، تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان پرداخت شده و سقف پرداخت ودیعه مسکن از ۱۵ به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
 
باجلان با اشاره به اهمیت مشارکت مردم نیکوکار و جذب خیران برای سرمایه‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، افزود: تاکنون بیش از سه میلیون نفر از خیران و مردم نیکوکار کشور، مبلغی معادل ۲۵۰ میلیارد تومان نزد صندوق امداد ولایت افتتاح حساب و سپرده‌گذاری کرده‌اند که در قالب گردش تسهیلات قرض‌الحسنه به افراد نیازمند پرداخت می‌شود.
 
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، خدمات این صندوق به مردم سیل‌زده در حادثه سیل فروردین‌ماه امسال را تشریح و بیان کرد: در حادثه سیل اخیر در کشور بیش از ۹ هزار نفر از هموطنان سیل‌زده تا سقف ۱۰ میلیون تومان از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شدند.
 
وی اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۳۱ هزار مسکن برای مددجویان سیل‌زده توسط کمیته امداد در کشور بازسازی و احداث خواهد شد و اعتبار پیش‌بینی شده از محل صندوق امداد ولایت در اختیار حوزه مسکن و ساختمان این نهاد قرار داده  شده است.
 
باجلان با اشاره به تشکیل صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان گفت: با راه‌اندازی این صندوق، پرداخت وام اشتغال به مددجویان از محل بانک‌های عامل تسهیل می‌شود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: