کد خبر: 3836539
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
کانون خبرنگاران نبأ ــ آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر(ع) طرقبه، همزمان با روز عید غدیرخم، با برگزاری ویژه‌ برنامه‌های متنوع میزبان زائران و مجاوران این آستان مقدس شد.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ همزمان با روز عید غدیرخم، آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر(ع) طرقبه با برگزاری ویژه‌برنامه‌های متنوع، میزبان زائران داخلی و خارجی و مجاوران در این روز بزرگ شد.
بنابر این گزارش؛ مراسم جشن عید غدیر‌خم، بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور باشکوه زائران داخلی از شهرهای مختلف ایران و زائران خارجی از کشورهای عربی و پاکستان با سخنرانی حجت‌الاسلام صباغیان، معاون امور مبلغان و روحانیون سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شد.
حجت‌الاسلام صباغیان در جمع زائران و مجاوران این بارگاه مطهرضمن اشاره به فضیلت روز غدیر، بیان کرد: این روز به سبب اینکه انسانی والامقام و شایسته مأمور هدایت انسان‌ها شده؛ دارای فضیلت‌های بی‌شماری است.
وی با بیان اینکه متأسفانه ما در مورد غدیر کوتاهی کردیم و غدیر مظلوم و غریب شده است، گفت: همان‌طور که اطعام عزاداران حسینی و نذورات و موقوفات در این زمینه زیاد است باید برای غدیر هم همین اندازه تبلیغ و هزینه کنیم.
معاون امور مبلغان و روحانیون سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: غدیر واقعه‌ای مهم بوده که تبلیغ آن وظیفه همه ما است؛ اگر در صدر اسلام غدیر را تبلیغ می‌کردند عاشورا و فاطمیه به‌وجود نمی‌آمد، چراکه این دو مناسبت نتیجه بی‌توجهی و سهل‌انگاری در تبلیغ غدیر خم است و امروز انتشار و تبلیغ غدیر وظیفه عمومی و تک تک ما است که در این زمینه تبلیغ و هزینه کنیم.
اجرای سرود توسط  نوجوانان گروه فرهنگی هنری «رویش»، مداحی و اجرای شور حماسی توسط مداحان اهل بیت(ع)، قرعه‌کشی اسامی مبارک حضرت علی(ع) بین زائران و مجاوران همراه با اهدای جوایز متبرک از جمله برنامه‌های ویژه مراسم جشن عید غدیر در جوار بارگاه مطهر امامزادگان یاسر و ناصر(ع) بود.
برپایی ایستگاه صلواتی، پذیرایی و اجرای نمایش‌های طنز و شاد توسط گروه نمایش «خنده‌ باران» نیز از برنامه‌های روز عید غدیر در صحن کوثر(س) بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر(ع) بود.
اعظم دوست‌حصار
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: