کد خبر: 3836550
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ برنامه «حکایت جاودانگی» روز پنجشنبه، ۳۱ مردادماه با موضوع بیان زندگی و سیره قرآنی شهید محمدعلی رجایی از رادیو قرآن پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن، حکایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می‌شود.

این برنامه روز پنجشنبه، ۳۱ مردادماه با موضوع زندگینامه شهید محمدعلی رجایی، بزرگمردی که به عنوان یکی از مؤثر‌ترین افراد در پیروزی و تداوم انقلاب، با اندیشه‌ای که نمودهای عینی آن در مواضع سیاسی و الگوهای رفتاری اش نظیر ساده زیستی، قناعت، مردم داری، قانونگرایی مشهود بود، از رادیو قرآن پخش می‌شود.

محمدعلی رجایی در سال ۱۳۱۲ در قزوین در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد که همین ویژگی خانوادگی، در شکل‌گیری الگوی تربیتی ایشان نقش اساسی ایفا می‌کرد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با بهره‌مندی از سابقه مبارزات طولانی با رژیم شاهنشاهی، تحلیل‌های سیاسی و روحیه انقلابی، با تمام توان در خدمت انقلاب اسلامی درآمد و در مشاغل و مناصب مهمی همچون وزارت آموزش و پرورش، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، نخست‌وزیری و نهایتاً ریاست جمهوری به خدمت پرداخت و سرانجام در جریان واقعه انفجار دفتر نخست‌وزیری در هشتم شهریور ۱۳۶۰ به شهادت رسید.

حکایت جاودانگی کاری از گروه اطلاع‌رسانی و محافل به تهیه‌کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی علیرضا کریمی، روایتگری فضه‌سادات حسینی و گزارشگری کامران برومیده، پنجشنبه‌ها ساعت ۱۷:۰۰ به مدت ۳۰ دقیقه از رادیو قرآن پخش می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: