کد خبر: 3836635
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
حلی‌ساز:
گروه سلامت ــ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به افزایش میزان مراجعات حجاج ایرانی به مراکز درمانی ایران در عربستان هرگونه کمبود دارو در این مراکز را رد کرد.
کمبود دارو برای حجاج وجود ندارد/ افزایش مراجعه حاجیان به مراکز درمانیبه گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدتقی حلی‌ساز، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت، با بیان اینکه در حج امسال هیچ کمبود دارویی در مراکز پزشکی ایران وجود نداشت، گفت: در خصوص مصارف سرم و شربت‌های تنفسی که در این ایام افزایش یافته و نسبت به پیش‌بینی‌ها بیشتر بوده، دوباره نسبت به خرید این اقلام اقدام کردیم.
 
وی افزود: سیاست ما بر تأمین نیاز‌های دارویی حجاج بوده و مشکل و کمبودی نیز تا کنون نداشته‌ایم؛ ضمن اینکه امسال روند خدمت‌رسانی و درمان بسیار بهتر و شکایت‌ها به حداقل رسیده است.

وی در پاسخ به طرح برخی مباحث نسبت به کمبود دارو، تصریح کرد: یکی از بزرگترین اعتراضات زائران ما در سال گذشته، مربوط به این موضوع بود، اما امسال از همان روز نخست بر تأمین داروی مورد نیاز اصرار داشتیم که به همین منظور، دارو به میزان کافی از کشور به عربستان منتقل کردیم و اگر موردی هم نیاز باشد از همین جا تأمین کرده و هیچ مشکلی در این حوزه نداشته و نداریم.

حلی‌ساز اظهار کرد: از ابتدای ایام حج تا کنون ۲۵۸ هزار و ۲۶۱ مورد ویزیت در مطب‌های مجموعه‌های هتلی و مراکز درمانی مکه و مدینه انجام شده است و ضمن آنکه ۳۲ هزار و ۹۹۲ مورد از زائران هم ویزیت تخصصی شده‌اند.

وی افزود: در این میان، به رغم خروج حدود ۲۱ درصد حجاج از مکه، هم اکنون آمار مراجعات به مراکز درمانی و مطب‌ها در روز‌های اخیر افزایش یافته؛ چنانکه روز گذشته بیش از ۲۰۰ مورد به اورژانس مراجعه داشتند که عموماً هم مشکل تنفسی ناشی از سن بالای حجاج و عدم رعایت مباحث بهداشتی و افزایش سرماخوردگی‌هاست.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه گفت: همچنین از ابتدای حج تا کنون یک‌هزار و ۵۷۶ نفر در بیمارستان مرکز پزشکی بستری شده‌اند و در روز گذشته نیز ۲۵ نفر از حجاج با علل مختلف در بیمارستان مرکز پزشکی حج و سه  نفر در بیمارستان سعودی بستری شده‌اند. هم اکنون آمار بیماران بستری در بیمارستان هلال احمر در مکه ۴۳ نفر است که تحت درمان‌های مربوطه هستند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: