کد خبر: 3836980
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
گروه جامعه ــ فردا 23 ذی‌الحجه، مصادف با سالروز آغاز سه روز روزه‌داری اهل بیت(ع) و کمک به مسکین، یتیم و اسیر است. اگر دوست دارید شما هم همگام با اهل بیت(ع) باشید و در رسم ابرار شرکت کنید.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، طرح حمایتی «رسم ابرار» به استناد آیات و روایات اسلامی با هدف کمک به سه قشر مساکین، ایتام و اسرا که در مورد سوم نزدیک‌ترین معنی و مصداق آن زندانیان غیرعمد تفسیر شده‌اند، فردا یک‌شنبه سوم شهریورماه، آغاز به کار می‌کند.

این طرح به مناسبت احسان سه روزه اهل‌بیت نبی(ع) در بخشش افطاری هر روزه خود به یتیم و مسکین و اسیر انجام می‌شود. اقدامی که به دنبال آن در 25 ذی‌الحجه سال دهم هجری پس از امساک سه روزه خاندان نبوت از طعام آیه اطعام در شأن و منقبت آنها نازل شد.

با مشارکت نهادهای مردمی برای ارج نهادن این سنت حسنه و ترویج روحیه انفاق، طرح «رسم ابرار» از فردا،‌سوم شهریورماه، آغاز می‌شود و تا پنجم شهریورماه سال‌جاری، ادامه خواهد داشت.

نیکوکارانی که تمایل دارند به یمن این روزهای مبارک همیار نیازمندان کشور باشند، می‌توانند کمک‌های خود را برای حمایت از فقرا به شماره کارت 6037997950099102 و برای دستگیری از خانواده‌های بی‌سرپرست به شماره کارت 6037997950000027 واریز کنند.

آن دسته از خیرانی هم که نیت دارند تا مبالغ خود را برای مساعدت از زندانیان جرایم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه واریز کنند از دو طریق واریز وجه به شماره کارت 6037997599039345 یا وارد کردن کد دستوری #7777*780* می‌توانند اقدام کنند.

قریب به اتفاق مفسران شیعه و اهل‌سنت، شأن نزول آیه هشتم سوره مبارکه «انسان» که به آیه اطعام معروف است را مربوط به واقعه‌ای می‌دانند که به‌دنبال آن آل‌الله برای ادای نذر خود سه روز متوالی روزه می‌گیرند، ادای نذری که در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روزهای دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده می‌شود.

«رسم ابرار» از فردا آغاز می‌شود/ همراه با اهل بیت(ع) جزو ابرار باشیم

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: