کد خبر: 3837146
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
مدیر کل عتبات حج و زیارت خبر داد:
گروه جامعه ــ مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان سفر اربعین حسینی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت از روز جمعه یکم شهریورماه آغاز شده است، گفت: در نخستین روز بالغ بر 6 هزار نفر ثبت‌نام کردند.

بیش از 6 هزار متقاضی اربعین در نخستین روز ثبت نام کردندبه گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت؛ حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، مدیر کل عتبات این سازمان با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به عنوان یکی از کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین حسینی وظیفه ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی را عهده‌دار است، گفت: ثبت نام متقاضیان فقط از طریق سامانه سماح انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه درگاه اینترنتی سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.ir/ از روز جمعه یکم شهریورماه به روی متقاضیان باز شده است، گفت: متقاضیان می‌توانند از طریق دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت در سراسر کشور یا حتی با اینترنت خانگی به این سامانه وصل شوند و عملیات نام‌نویسی را به سهولت انجام دهند.

حجت‌الاسلام رحمانی با بیان اینکه ثبت نام‌ زائران اربعین بدون مشکل در حال انجام است، افزود: متقاضیان باید بعد از نام‌نویسی در سامانه سماح رسید اینترنتی و کارت زائری را دریافت کنند و آن را در طول سفر همراه داشته باشند در غیر این صورت از خروج متقاضیان جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعزام زائران اربعین بدون روادید است، اما باید گذرنامه هایشان را همراه داشته باشند، گفت: مهر ورود و خروج در گذرنامه ثبت می‌شود.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت هزینه نام‌نویسی در سامانه سماح را رایگان اعلام کرد و گفت: فقط زائران باید در زمان ثبت نام، هزینه‌های بیمه و خدمات درمانی(هلال احمر) را پرداخت کنند که این هزینه‌ها به همراه حق‌الزحمه دفتر خدمات زیارتی حدود 25 هزار تومان خواهد بود که البته در صورت عدم مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی این هزینه سه هزار تومان تقلیل می‌یابد و متقاضیان باید 22 هزار تومان پرداخت نمایند.

وی در بحث حرکت و خروج زائران اربعین از کشور نیز گفت: با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و عراق زائران می‌توانند از 19 شهریور ماه (دهم محرم الحرام) تا هفتم آبان ( 30 صفر 1441) بدون نیاز به اخذ روادید به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر جهت زیارت اربعین حسینی واردعراق شوند.

وی با بیان اینکه نام‌نویسی در سامانه سماح تا روزهای منتهی به ایام اربعین ادامه دارد، گفت: با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه نیروی انتظامی صرفاً به زائرانی که در این سامانه ثبت نام کرده باشند اجازه خروج داده خواهد شد.

وی به متقاضیان سفر اربعین حسینی توصیه کرد که نام‌نویسی را به روزهای آخر موکول نکرده و هرچه زودتر نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: