کد خبر: 3837310
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
گروه بین‌الملل ــ مرحله دوم نخستین دوره مسابقات بین‌المللی زیباترین تلاوت و اذان قرآن عربستان، با ارزیابی فایل‌‌های ارسالی شرکت‌کنندگان آغاز شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «صدی البلد»، این مسابقات به همت اداره کل رفاه عربستان برگزار می‌شود و در مرحله نخست 42 هزار شرکت‌کننده از 162 کشور جهان فایل‌های تلاوت و اذان خود را به پایگاه اطلاع‌رسانی مسابقات به آدرس «https://quranathanawards.com» ارسال کردند.

در نخستین مرحله این مسابقات که در تاریخ 28 مرداد سال جاری پایان یافت، 24 هزار و 766 نفر در بخش تلاوت و 17 هزار و 347 نفر در بخش اذان شرکت کردند.

این مسابقات به ابتکار ترکی الشیخ، رئیس شورای اداری اداره کل رفاه عربستان، راه‌اندازی شده و مرحله نخست شاهد استقبال گسترده علاقه‌مندان از کشورهای مختلف جهان بود که عربستان با 9082 شرکت‌کننده بیشترین استقبال را در این بخش داشته است.
 
همچنین، مصر با 5184 و پاکستان با 1822 شرکت‌کننده، اندونزی با 1801 نفر و هند با 1225 شرکت‌کننده در رتبه‌های بعدی ارسال فایل‌های تلاوت قرار دارند و بقیه شرکت‌کنندگان نیز از 157 کشور جهان هستند. در بخش ا‌ذان نیز عربستان 7167 شرکت‌کننده دارد و مصر با 2872 نفر، پاکستان با 2193 شرکت‌کننده، اندونزی با 1064 نفر و هند با 956 شرکت‌کننده در رتبه‌های بعدی قرار دارند و بقیه شرکت‌کنندگان نیز از 157 کشور جهان هستند.
 
مرحله دوم این مسابقات که شامل گزینش شرکت‌کنندگان است، به مدت یک ماه و از تاریخ دوم مرداد تا اول شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود و بلافاصله پس از آن از دوم شهریورماه مرحله داوری با اجرای زنده شرکت‌کنندگان آغاز می‌شود و این مرحله تا دوم مهرماه ادامه دارد.
 
سوم مهرماه تا سوم آبا‌ن‌ماه نیز زمان برگزاری مرحله پایانی و نهایی این مسابقات اعلام شده و در پایان نفرات برتر تجلیل خواهند شد. نفر نخست این مسابقات در بخش تلاوت قرآن 5 میلیون ریال سعودی جایزه دریافت می‌کند و در بخش اذان نیز به برنده مقام نخست 2 میلیون ریال سعودی جایزه اعطا خواهد شد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: