کد خبر: 3841031
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
در دیدار با «کرنل فروتا» مطرح شد؛
گروه سیاسی ــ وزیر امور خارجه در دیدار با مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر لزوم رعایت اصول حرفه‌ای، حفظ محرمانگی و انجام وظایف بی‌طرفانه‌ آژانس تأکید کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، کرنل فروتا، مدیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌، که برای دیدار کوتاهی در کشورمان به سر می‌برد ظهر امروز، یکشنبه 17 شهریور، با محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امورخارجه در این دیدار با اشاره به همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌که منجر به گزارش‌های متعدد آژانس در تأیید اجرای برجام توسط ایران شده و استمرار این همکاری‌ها در مقطع فعلی، بر ضرورت رعایت اصول حرفه‌ای، حفظ محرمانگی و انجام وظایف آژانس به صورت بی‌طرفانه تأکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین اقدامات جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات خود در قبال عدم انجام تعهدات از سوی طرف‌های اروپایی را در چارچوب پاراگراف ۳۶ برجام توصیف کرد.

کرنل فروتا، مدیر کل موقت آژانس، نیز در این دیدار با اشاره به تلاش آژانس برای اعتماد‌سازی، بر انجام فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس به‌ صورت حرفه‌ای و بی‌طرفانه تأکید کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: