کد خبر: 3841588
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ یک بانوی نیکوکار و خیر کرجی، شش دانگ دو واحد آپارتمان شخصی خود را وقف امور فرهنگی، دینی و پژوهش‌های قرآنی کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مهدیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج گفت: بانو«عفت باباصفری»، وقف خود را با نیت مصارف معینه از جمله پژوهش‌های قرآنی و سایر علوم دینی، کمک به برگزاری مراسم‌های مذهبی، کمک هزینه طلاب نیازمند و کمک به ساخت مدارس دینی انجام داده است.

وی ادامه داد: یکی از این آپارتمان‌ها در خیابان نرگس منطقه عظیمیه کرج با متراژی بالغ بر ۹۱ متر مربع و ارزش ریالی ۱۱ میلیارد و ۱۹۵ میلیون و ۴۶۰ هزار ریال واقع شده است. آپارتمان دیگر در خیابان تختی منطقه عظیمیه واقع شده که مساحتی بالغ بر ۱۱۶ متر مربع داشته و ۱۳ میلیارد و ۹۲۶ میلیون ریال ارزش آن برآورد شده است.

مهدیان اظهار کرد:‌ بر اساس وقف‌نامه تنظیم شده مقرر شد که تا زمان حیات این بانوی نیکوکار، این دو واحد آپارتمان در اختیار شخص واقف قرار داشته باشد و پس از درگذشت بانو باباصفری، تولی‌گری آن در اختیار اوقاف و امور خیریه قرار گیرد.

یادآور می‌شود، بانو «عفت باباصفری» متولد ۱۳۳۷ هجری شمسی است. از ابتدای سال‌ جاری تاکنون هشت وقف جدید در شهرستان کرج انجام شده است. در استان البرز بیش از هزار موقوفه و ۱۴ هزار رقبه وجود دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: