کد خبر: 3841647
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
حزب‌الله لبنان:
حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به جدیدترین موضع‌گیری نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

به گزارش ایکنا؛ مهر به نقل از النشره نوشت: حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به جدیدترین موضع‌گیری نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن نیت شوم نتانیاهو مبنی بر ملحق کردن دره رود اردن و مناطق وسیعی از کرانه باختری به رژیم صهیونیستی آن را تجاوز آشکار به ملت فلسطین که حق مقاومت در برابر هر تجاوزی به فلسطین را دارند، دانست.

در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است: این موضع‌گیری نتانیاهو پس از سلسله مواضع جانبدارانه رژیم‌های خلیج فارس از رژیم صهیونیستی که به تل آویو حق تجاوز علیه ملت‌های عربی در لبنان و فلسطین را داده است، رخ می‌دهد.

حزب‌الله لبنان بیان کرد: گام‌های عادی سازی روابط و تلاش‌های کشورهای حوزه خلیج فارس برای ائتلاف با دشمن، فرصتی برای نتانیاهو برای گرفتن اراضی بیشتر عربی پس از اینکه قبلا از الحاق قدس شریف سخن، بخش‌های وسیعی از کرانه باختری، سپس جولان سخن گفته و امروز هم از الحاق دره رود اردن سخن می‌گوید و در میان مشارکت آمریکایی، اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس، ایجاد کرده است.

در این بیانیه آمده است: همه گامهای یهودی سازی اسرائیل باطل است و ملت فلسطین به شکل یکپارچه آنرا باطل خواهند کرد همانگونه که معامله قرن را به شکست کشاندند. فلسطین متعلق به ملت فلسطین است و این حق با همه تحرکات دشمن تغییر نخواهد کرد.

شایان ذکر است که نتانیاهو دیروز سه‌شنبه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو و تشکیل کابینه جدید، شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و بخش‌های مهمی از این منطقه را به اراضی اشغالی الحاق می‌کند.

او مدعی شده بود که در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله «دره اردن» و شمال «بحر المیت» را تحت حاکمیت فلسطین اشغالی اعلام می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: