کد خبر: 3841686
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
گروه بین‌الملل ــ رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا اظهار کرد: سرکوب گروه طالبان که طی روزهای اخیر به طور بی‌سابقه‌ای شدت گرفته است، ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری «جمهور» افغانستان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که در مراسم یادبود هجدهمین سالروز حملات یازدهم سپتامبر در وزارت دفاع آمریکا صحبت می‌کرد، بار دیگر تأکید کرد که ظرف چهار روز گذشته، گروه طالبان شدیدتر از هر زمانی در سال‌های اخیر مورد حمله قرار گرفته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته، مذاکرات صلح با طالبان را که ظرف 9 ماه گذشته ادامه داشت، اخیراً و به دنبال کشته شدن یک سرباز آمریکایی در حمله انتحاری کابل لغو کرد.

ترامپ گفت: طالبان تصور کردند که با انجام این حمله قوت خود را نشان می‌دهند، ولی تمام آنچه را که نشان دادند، ضعفشان بود.

وی همچنان هشدار داد که اگر طالبان بار دیگر قصد حمله به آمریکا را داشته باشند، با چنان قوتی مورد حمله قرار خواهند گرفت که شبیه آن را هرگز ندیده باشند.

ترامپ اظهار کرد: اگر به هر دلیلی گروه طالبان دوباره به کشور ما بیایند، ما هر جایی که باشند به دنبالشان رفته و از قدرتی استفاده خواهیم کرد که هرگز شبیه آن را ندیده‌اند.

مک ‌کینزی، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در آسیای میانه نیز در جریان سفرش به افغانستان تأکید کرد که حملات علیه طالبان مسلح افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: