کد خبر: 1003698
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۹
در بيانيه مركز امور زنان آمده است؛
در بيانيه مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوری در آستانه ميلاد مبارك حضرت فاطمه(س)، هفته زن و روز مادرآمده است آفرينش فاطمه يعنی تلفيق لطافت زنانه با درايت انديشمندانه و خلقت كوثر هستی يعنی توأمانی نقش آفرينی زن در صحنه اجتماع و خانه.

گروه اجتماعی: در بيانيه مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوری در آستانه ميلاد مبارك حضرت فاطمه(س)، هفته زن و روز مادرآمده است: آفرينش فاطمه يعنی تلفيق لطافت زنانه با درايت انديشمندانه و خلقت كوثر هستی يعنی توأمانی نقش آفرينی زن در صحنه اجتماع و خانه.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، امروز، 20 ارديبهشت ماه در آستانه ميلاد مبارك حضرت فاطمه(س)، هفته زن و روز مادر مسئولان مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوری، اعضای ستاد ملی زن و خانواده و جمع ديگری از بانوان كشورمان با حضور در حرم امام خمينی(ره) با آرمان‌های بنيانگذار جمهوری اسلامی ايران تجديد ميثاق كردند.


بر اساس گزارش ايكنا پس از سخنرانی مجتهدزاده، رئيس مركز، بيانيه‌ای قرائت شد كه متن بيانيه به شرح زير است:


به نام خدا


ميلاد راز جاودانه هستی و زهره درخشان عصمت، گنجينه‌ علم و معرفت، برگزيده‌ خلقت و اوج عطوفت و رحمت، حضرت فاطمه(س) و تولد فرزند راستين وی، چهره بی‏‌بديل سياست و فقاهت، امام خمينی(ره) به مشتاقان طلوع خورشيد تابناك حكمت و عدالت و منتظران مهدی موعود(ع) تهنيت باد.


آفرينش فاطمه يعنی تلفيق لطافت زنانه با درايت انديشمندانه و خلقت كوثر هستی يعنی توأمانی نقش آفرينی زن در صحنه اجتماع و خانه.


يك زن با تأسی به والاترين و جامع ترين الگوی اعصار؛ حضرت زهرای مرضيه(س) می‏‌تواند با لباسی از عبادت و خرقه‌ای زاهدانه به اعلا عليين رسد و در كنار تقويت بعد فردی و خانوادگی به كسب رفيع‌ترين درجات اجتماعی و سياسی نيز نائل آيد.


زنان مسلمان و آگاه می‌توانند با فرهنگ‌سازی و رفتار عفيفانه، ضمن جريان‌سازی در عرصه‌های سياسی، اقتصادی، اجتماعی و... به تربيت نسلی بصير و با درايت بپردازند و موجبات اعتلای جامعه‌ای فرا بشری و معنوی را فراهم آورند.


زنان فاطمی شاهدی بر ناتوانی نظريات فمينيستی و ناكارآمدی الگوی توسعه زنان و شاخص‏‌های آن در جهان غرب‌اند چراكه وجود معضلات شديد اخلاقی در جوامع غرب، سست شدن بنيان خانواده و كاهش نقش زن به عنوان مادر و همسر، با وجود رشد شاخص‏‌های موجود در الگوی توسعه در اين كشورها همه و همه از فقدان الگويی جامع ناشی می‌شوند.


ظهور انقلاب اسلامی به رهبری معمار كبير انقلاب، ظرفيتی جديد برای حضور زنان در عرصه‌های حيات علمی و اجتماعی و ... پديد آورده است و هم‏‌اكنون با گذشت بيش از سی سال از انقلاب باشكوه ايران اسلامی تعداد قابل توجهی از زنان در حوزه‌های مختلف نقش‌آفرينی می‌كنند و در كسوت وزير، معاون و مشاور رييس جمهور، اساتيد دانشگاه‏‌ها و اعضای هيئت علمی مراكز پژوهشی يا در زمره كارشناسان نهادهای دولتی و غيردولتی به فعاليت مشغولند.


آثار رشد علمی زنان در عرصه‌های فعاليت‏‌های مطبوعاتی اعم از نويسندگی، ترجمه، مديريت نشر و خبرنگاری، فقه و حقوق، حضور در فرآيند فن‏آوری اطلاعات، دانش سلولی و هسته‏‌ای و حضور توانمند در عرصه بين‏‌المللی قابل مشاهده است.


و امسال سال حمايت از كار، توليد ملی و سرمايه ايرانی است و زنان با توجه به اينكه نقش موثری در مديريت اقتصاد خانواده دارند می‌توانند در ترويج مصرف كالای ايرانی سهيم و راهبر باشند و بايد با مصرف بهينه و صحيح كالاهای داخلی، قناعت را پيشه خود قرار داده و مانع از رواج تجمل گرايی و مصرف گرايی شوند و در عين حال به فرزندان خود آموزش دهند.


اگر زنان كه عموما بيشترين نقش را در خريد لوازم مورد نياز زندگی در خانواده ها ايفا می‌كنند، به كالاهای با كيفيت توليد داخل گرايش داشته باشند، تقاضا برای توليد داخل افزايش می‌يابد و در نتيجه عرصه توليد در كشور شكوفا می‌شود.


ای امام عزيز!


در پيشگاهت با آرمان‌های ارزشمند شما و رهنمودهای خلف صالحت حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) تجديد ميثاق می‌كنيم تا بار ديگر بگوييم بر عهدی كه از دوران انقلاب با تو و شهدای عزيز بستيم راسخ می‌مانيم و فرياد پيروی از ولايت را از عمق جان به گوش جهانيان فرياد می‌كنيم.


مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوری - ارديبهشت 1391

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: