کد خبر: 1832381
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۸۸ - ۱۲:۵۹
گروه انديشه و علم: «انجمن احزاب لبنان و هم‌پيمان با نيروهای فلسطين» ديروز نهم مهرماه با صدور بيانيه‌ای با اشاره به خطرات تهديد كننده مقدسات قدس شريف، اهتمام به حقوق ملت فلسطين را وظيفه‌ای انسانی برشمرد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه لبنان، اين بيانيه در نشست انجمن احزاب لبنان و هم‌پيمان با نيروهای فلسطين در منطقه «روشه» در بيروت صادر شد و حاضران در آن، تحولات و مسائل سياسی كنونی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
در بيانيه اين انجمن آمده است: خطرات بزرگی كه شهر قدس با آن مواجه شده، نتيجه شهرك سازی‌های رژيم صهيونيستی با هدف يهودی سازی سرزمين و مقدسات و محو هويت واقعی اين شهر است.
در ادامه اين بيانيه تأكيد شده است: يورش صهيونيسم در قدس شريف به مراحل پيشرفته‌ای همچون حفر تونل در زير مسجدالاقصی و تلاش تندروهای اين رژيم برای تصرف صحن‌های مختلف آن رسيده است و اين تلاش در ايستادگی قهرمانانه مدافعان مسجدالاقصی در يورش اخير تندروهای صهيونيسم به اين مسجد بی‌نتيجه ماند.
انجمن احزاب لبنان و هم‌پيمان با نيروهای فلسطين همچنين تأكيد كرد: اهتمام به ملت فلسطين و اعطای حقوق اجتماعی و انسانی آنان، وظيفه‌ای ملی، قومی و انسانی است و بايد در اولويت مسائل مورد توجه مسئولان قرار بگيرد؛ زيرا چنين موضعی در تقويت پايداری شهروندان فلسطينی و حمايت از حقوق آنان در بازگشت به سرزمين خود و شكست برنامه‌های صهيونيسم برای لغو چنين حقی تأثيرگذار خواهد بود.
اين انجمن در پايان، مشاركت گسترده شهروندان لبنانی در برنامه‌های امروز ويژه ياری قدس، مقدسات و ملت فلسطين را در بخش‌های مختلف لبنان خواستار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: