کد خبر: 1958666
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۰
گروه فعاليت های قرآنی: 20 درصد فعاليت مركز ملی پاسخگويی به سئوالات دينی، پاسخ به سئوالات قرآنی مردم است.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم، حجت‌الاسلام والمسلمين«اسماعيل روشن‌تن» رئيس بخش تلفنی مركز ملی پاسخگويی به سئوالات دينی 28 تيرماه در نشستی خبری با اعلام اين خبر تصريح كرد: يكی از گروه‌های مركز ملی، گروه پاسخگويی به موضوعات قرآن و حديث است كه در مجموع 20 درصد فعاليت‌های اين مركز را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: اين مركز اگرچه مراجعه‌كننده حضوری ندارد اما در قالب حضور در نمايشگاه‌های مختلف مانند نمايشگاه قرآن و كتاب در دانشگاه‌ها به سئوالات مختلف به صورت حضوری پاسخ می‌دهد.
روشن‌تن بيان كرد: بيشترين تعداد سئوالات مردم از اين مركز، فقهی و اعتقادی است و بيش از 76 درصد را جوانان تشكيل می‌دهند.
وی افزود: از ابتدای سال 89 تاكنون بيش از 610 هزار تماس تلفنی با مركز صورت گرفته و به سئوالات مخاطبان پاسخ داده شده است.
همچنين«اباذر جعفری» مسئول بخش اينترنتی مركز ملی پاسخگويی به سئولات دينی تصريح كرد: كمتر از دو سال است كه بخش اينترنتی مركز به صورت مستقل فعاليت دارد و به صورت زنده، اتاق گفت و گو و محيط وب خدمات خود را ارايه می كند.
وی با بيان اينكه از ابتدای امسال تاكنون به بيش از 10 هزار سئوال بدون تكرار جواب داده شده است عنوان كرد: اتاق گفت‌و‌گوی دينی دارای 70 نفر عضو ثابت است همچنين در هر گفت‌و‌گو بيش از دو هزار نفر مخاطب آن هستند.
جعفری تصريح كرد: دو انجمن قرآنی و دينی به صورت اينترنتی در سايت مركز فعاليت دارند وسيصدمين سايت قرآنی به لحاظ رتبه در ميان هزاران سايت به شمار می آيد.
وی ادامه داد: پاسخگويی روزانه به ميزان 150 نفر ساعت در محيط وب و پاسخ به 1500 سئوال به صورت متوسط در روز و عرضه 283 هزار نوشته دينی در دو انجمن يادشده در قالب 16 هزار موضوع و كليدواژه از ديگر فعاليت‌های بخش اينترنتی مركز به شمار می‌رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: