کد خبر: 2242575
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۹
گروه سياسی: يادواره شهيد محمد جواد تندگويان، اولين وزير نفت جمهوری اسلامی ايران شب گذشته 29 آذرماه، در تالار انديشه حوزه هنری برگزار ‌شد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، يادواره شهيد محمد جواد تندگويان، اولين وزير نفت جمهوری اسلامی ايران شب گذشته سه‌شنبه، 29 آذرماه، با حضور خانواده شهدای وزارت نفت در تالار انديشه حوزه هنری برگزار ‌شد.
در اين مراسم حجت‌الاسلام كاظم صديقی امام جمعه موقت تهران در سخنانی با ذكر اينكه بايد سه اصل در جامعه وجود داشته باشد و از آن حراست كرد، گفت: رهبری اولين اصل است، رهبری می‌تواند با استدلال دل‌ها را به كانون حق منعطف كند، تا مردم منطق و احساس را با هم عرضه كنند، كسی كه منطق داشته باشد اما فاقد احساس باشد عاشق شهادت نخواهد شد.
امام جمعه موقت تهران عنوان كرد: امام خمينی(ره) عالم و عاشق خدا و مردم بودند، شهيد مطهری وقتی ايشان را در پاريس ملاقات كرد، گفت امام را فردی ديدم كه ايمان به خدا، ايمان به هدف و ايمان به مردم خود داشت.
وی از داشتن جوانان عاشق شهادت به عنوان ويژگی دوم ياد كرد و افزود: جوانان ما مشتاقانه به جبه‌ها شتافتند، برخی از آنها تحصيل در كشورهای ديگر را رها كردند و به جبهه آمدند، نوجوانان انقلابی ما به قدری رشد كردند كه امام فرمودند، من دست و بازوی شما را بوسه می‌زنم و رهبر خود را نوجوان 13 ساله‌ای می‌دانست كه نارنجك به خود می‌بندد و زير تانك می‌رود.
در اين يادواره رستم قاسمی وزير نفت با ذكر اينكه انسان موجود عجيبی است، گفت: گاه انسان به بالاترين درجه می‌رسد و پيامبر اسلام می‌شود و گاه ابوجهل، شمشيری كه علی(ع) فرورد می‌آرود از عبادت جن و انس ارزشمندتر است و شمشير فرد ديگری تنها سياهی برای او به ارمغان می‌آورد، مسئله مهم در سرنوشت انسان اختيار او است.
وی با بيان اينكه حوادث زيادی در جهان بوده است كه انسان‌های زيادی كشته شدند، افزود: اما هيچ حادثه‌ای قابل مقايسه با حادثه عاشورا نيست، همچنين ايثارگری‌های دفاع مقدس نيز ارزش زيادی در تاريخ دارد، ستارگان اين دو ميدان با شناخت كامل به صحنه آمدند، شهدای انقلاب و جنگ ما جامع‌الشمول بودند.
وزير نفت اظهار كرد: سرمايه وجودی شهدا شناختی بود كه آنها را ايثارگر كرد و شهيد تندگويان نيز اسوه و الگويی در تاريخ جنگ و مبارزه است و در صنعت كشور برای هميشه به عنوان ستاره خواهد درخشيد.
قاسمی عنوان كرد: در شرايط ناجوانمردانه كه فشارها زياد بود، فرزندان اين ملت و همرزمان شهدا در سخت‌ترين شرايط آنچه داشتند به ميدان آوردند و انقلاب توانست از گردنه‌های سخت عبور كند.
همچنين در اين يادواره «هدی تندگويان» دختر شهيد تندگويان در سخنانی به زندگی اين شهيد پرداخت و عنوان كرد: شركت در سخنرانی بزرگانی چون امام(ره)، آيت‌الله طالقانی، شريعتی، تحقيق و بررسی گرايش‌های ديگر در جامعه، استفاده از كوچك‌ترين جرقه جهت تبليغ، محبت به خانواده و دوستان، زندگی فعال و اثرگذار و بيداری و آگاهی دادن به نيروهای گمراه از ويژگی‌های اين شهيد بود.
وی عنوان كرد: شهيد تندگويان هميشه دعا می‌كرد بهترين رفتن را داشته باشد و خستگی و خواب خود را به بعد از مردن موكول كرد، شهيد تندگويان و ديگر شهدا حتی با خاموش شدن در زندان‌های رژيم بعث عراق هيچگاه فراموش نخواهند شد.
همچنين در اين يادواره «جمشيد شاعری‌زاده» از نيروهايی كه در روزهای ابتدای انقلاب از پالايشگاه آبادان حفاظت می‌كرد، در سخنانی گفت: روز دوم مهرماه سال 59 اين پالايشگاه مورد هدف دشمن قرار گرفت و بسياری از كاركنان آن كه تلاش می‌كردند آتش را خاموش كنند به شهادت رسيدند.
اين گزارش حاكی است در اين يادواره از خانواده‌های شهيدان تندگويان، فهيمی لاريجانی، باقری، شاكری و شيدايی تجليل شد.
همچنين وجود پرچم بارگاه حضرت ابوالفضل(ع) در سالن مراسم و مداحی مداح اهل بيت(ع) فضای معنوی به اين مراسم بخشيده بود.
در پايان اين يادواره از كتاب شهدای شركت پالايش و پخش فراورده‌های نفتی با عنوان «مسافران بهشت» با حضور وزير نفت رونمايی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: