تبلور فعالیت «بنیاد قرآن» در سی‌اُمین نمایشگاه قرآن

حجت‌الاسلام سیدمهدی حسین‌زاده، دبیرکل بنیاد قرآنحجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی حسین‌زاده، دبیرکل بنیاد قرآن در گفت‌وگو با ایکنا با اعلام این خبر گفت: این بنیاد سال ۱۳۵۹ تأسیس شد و امسال جشن سلوک ۴۰ ساله بنیاد را همراه با نخستین همایش حکمرانی قرآنی شاهد بودیم.

وی افزود: فعالیت بنیاد طی این چهل سال را می‌توان در چهار دهه خلاصه کرد؛ یک دهه فعالیت آموزشی، دهه بعد پژوهشی، دهه سوم انتشارات و مقوله چاپ و دهه چهارم، توجه به امور فرهنگی و هنری بود و مجموعه اندوخته‌های پژوهشی بنیاد را در این دوره جدید که با بحران مدیریت روبرو هستیم با برهان تربیت مدیران حکمران قرآنی همراه کردیم. 

حسین‌زاده با اشاره به برنامه ویژه مرکز تربیت مدیران حکمران قرآنی بنیاد با توجه به شعار این دوره نمایشگاه (می‌خوانمت) ادامه داد: خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی زمینه این تربیت است. 

ارسالی///《تبلور سلوک ۴۰ساله بنیاد قرآن، تولد حکمرانی قرآنی》 در نمایشگاه قرآن

وی با اشاره به برنامه رونمایی از سایت بنیاد قرآن در ۱۸ فروردین، حوالی ساعت ۲۰ در بخش موسسات قرآنی گفت: در کنار آن از پژوهشنامه عصر حکمرانی قرآنی که تألیف هیئت علمی موسسه است، رونمایی خواهد شد.

ارسالی///《تبلور سلوک ۴۰ساله بنیاد قرآن، تولد حکمرانی قرآنی》 در نمایشگاه قرآن

دبیرکل بنیاد قرآن درباره مرکز تربیت مدیران حکمران قرآنی افزود: این حکمرانی در سه شاخص است؛ مدیران ارشد کشور(که ماه رمضان سال گذشته برای ۴۰ مدیر، دوره‌ای برگزار شد)، مدیران حوزوی (در حوزه علمیه امام حسن(ع) با حضور ۱۵۰ طلبه در ۱۶ فروردین امسال، شاکله کار انجام شد تا به عنوان مبلغ و مربی این امر انجام شود)، حکمرانی دانش‌آموزی (ویژه نوجوانان) و استخراج ۴۰ کلیدواژه از مفاهیم و اطلاعات حکمرانی به زبان رمان با همراهی فاطمه دهکردی، رمان‌نویس شهیر و با همکاران مهد تربیت موسسه انجام شد.

وی بیان کرد: در نمایشگاه سی‌امین به فواصل از ۱۰ رمان کوتاه قرآنی که نگارش و تهیه شده است، طی مراسمی رونمایی خواهد شد‌. 

《تبلور سلوک ۴۰ساله بنیاد قرآن، تولد حکمرانی قرآنی》 در نمایشگاه قرآن

یادآور می‌شود، غرفه بنیاد قرآن در انتهای راهروی اصلی، روبروی ستون ۱۱۱ قرار دارد. همچنین سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن تا ۲۶ فروردین‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در مصلای امام خمینی(ره) تهران برقرار است.