همایش دیدگاه‌های قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی

همایش دیدگاه‌های قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی

گروه معارف - نظرات قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی در هفت محورِ شامل جایگاه شانی قرآن، جایگاه غایی فهم قرآن‌، رابطه میان قرآن و روایت‌، تاثیرات مادی و معنوی قرآن، احاطه انحصاری معصوم بر بطون قرآن، تخصصی بودن مباحث قرآن و  اهمیت مباحث علوم قرآنی بررسی می‌شود.
طلبگی یک عشق و علاقه است نه یک حرفه درآمدی

طلبگی یک عشق و علاقه است نه یک حرفه درآمدی

گروه معارف - مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان گفت: طلبگی یک عشق و علاقه است که در وهله اول، طلبه باید خودش از علوم دینی بهره مند شود و بعد به عنوان یک الگوی دینی در جامعه ظاهر شده و انتقال دهنده معارف دینی باشد.

شیوه‌های مختلف جذب خیرین با استفاده از خرد جمعی بررسی شود

گروه اندیشه: استاندار گلستان با تأکید بر هر چه پنهان‌تر بودن زحمات خیرین مسکن‌ساز، خاطرنشان کرد: باید شیوه‌های مختلف جذب خیرین با استفاده از خرد جمعی بررسی شود و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

ماه رمضان مقدمه‌ای برای رسیدن به مدینه فاضله است

گروه اندیشه: معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه ماه رمضان مقدمه‌ای برای رسیدن به مدینه فاضله است، گفت: کاهش جرم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه یکی از ویژگی‌های ماه رمضان است چرا که فضای جامعه معنوی، قرآنی و الهی است.

طرح «صدف‌های نور» در گلستان برگزار می‌‌شود

گروه اجتماعی: مدیر کانون تخصصی عفاف و حجاب گلستان از برگزاری دومین طرح ملی «صدف های نور» در این استان خبر داد.

حکم ولی‌فقیه در رؤیت ماه رمضان عامل وحدت‌ جامعه اسلامی است

گروه اندیشه: برای جلوگیری از هرگونه اختلافی که باعث تفرقه و مانع ایجاد وحدت‌رویه در مورد مسئله رؤیت ماه در ابتدا و آخر ماه رمضان می‌شود، بهتر است ملاک، حکم ولی فقیه به عنوان حاکم اسلامی باشد.

مسیحی استرالیایی در گرگان مسلمان شد

گروه اندیشه: آیت‌الله نورمفیدی برای «پل کریستفر ایلیاس» که با قرائت شهادتین نام علیرضا را برای خود برگزید و به وحدانیت پروردگار متعال و ائمه اطهار(ع) مسلمان شد دعای خیر و آرزوی هدایت روزافزون نمود.

دانشجویان و طلاب تمام تلاش خود را برای جهاد علمی بکار گیرند

گروه اندیشه: رئیس اداره فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به فرا رسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: روحانیون و دانشگاهیان باید تهاجم فرهنگی دشمن را به خوبی بشناسند و تمامی سعی و تلاش خود را برای جهاد علمی و فتح قله‌های پیشرفت و صنعت بکار گیرند.
1