کد خبر: 3468607
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
گروه بین‌الملل: دیوید کامرون اعلام کرد: زنان مسلمان ساکن در این کشور که زبان انگلیسی را در حد مطلوب بلد نیستند، ممکن است از انگلیس اخراج شوند.
نخست‌وزیر انگلیس زنان مسلمان را تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پرس تی وی، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس دیروز، 28 دی‌ماه، اعلام کرد: مهارت ضعیف در زبان انگلیسی ممکن است افراد را برای پذیرش پیغام‌های گروه‌هایی همانند داعش مستعدتر کند.

کامرون در حالی این اظهارات را مطرح کرد که دولت برای آموزش زبان انگلیسی به زنان ساکن در جوامع منزوی انگلیس برنامه‌ای 20 میلیون پوندی را آغاز کرده است.

به موجب قوانین انگلیس افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند باید پیش از آمدن به آن قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی باشند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، سیاست آموزش زبان انگلیسی به زنان و مادران مهاجر تازه‌ترین اقدام دولتی است که احتمالاً زندگی را برای این دسته در انگلیس دشوارتر خواهد کرد.

کامرون همچنین تأکید کرده است که زنان مسلمان بعد از 30 ماه زندگی در انگلیس باید در یک آزمون زبان شرکت کنند تا از پیشرفت در مهارت‌های زبانی آنها اطمینان حاصل شود.

از سوی دیگر نخست وزیر انگلیس به رادیو بی‌بی‌سی گفت: «اگر شما (زنان مسلمان) مهارت‌های زبانی خود را تقویت نکنید نمی‌توان تضمین کرد که در انگلیس خواهید ماند. مردمی که به کشور ما می‌آیند نیز دارای مسئولیت‌هایی هستند».

برآوردهای دولت کامرون حاکی از آن است که مهارت زبانی حدود 190 هزار زن مسلمان ساکن انگلیس، اندک است یا اینکه انگلیسی بلد نیستند.

این سیاست جدید که قرار است از اکتبر 2016 اجرا شود زندگی را برای مهاجران ساکن در انگلیس دشوارتر می‌کند.

اظهارات دیوید کامرون انتقاد گروه‌های اسلامی و احزاب مخالف را به همراه داشته است.

محمد شفیق، مدیر انجمن رمضان، نخست وزیر انگلیس را به دامن زدن به «کلیشه‌ای شرم‌آور» متهم کرد و گفت: «دیوید کامرون و دولت محافظه کارش بار دیگر از مسلمانان انگلیسی... استفاده می‌کنند... تا در ظاهر خود را سرسخت نشان دهند».

اندی برنهام، یکی از سخنگویان حزب کارگر، کامرون را به اتخاذ «رویکردی ناشیانه و ساده‌انگارانه» متهم کرد؛ رویکردی که به زعم برنهام «کل جامعه را به طور غیرمنصفانه بدنام کرده است».

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: