کد خبر: 3629879
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
گروه بین‌الملل: خانه فرهنگ كشورمان در مزارشریف افغانستان و هیئت ثارالله، محفل انس با قرآن و عترت را در مسجد بلال شهرک «سجادیه» مزارشریف برگزار كردند.
برگزاری محفل انس با قرآن‌ در مزارشریف + عکس
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مراسم با تلاوت قرآن کریم توسط قاری نیاز محمدی آغاز شد و در ادامه محمدباقر شریفی و مرتضی مرادی، قاریان برجسته شهر مزارشریف، قرائت مجلسی انجام دادند.
سپس سید‌محمدرضا حسینی‌پارسا و مجتبی محمدی، از مداحان اهل بیت‌(ع) برنامه مداحی و مدیحه‌سرایی خاندان عصمت و طهارت(ع) را اجرا كردند.
حجت‌الاسلام سید‌محمد موسوی، رئیس دفتر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی تبیان در این مراسم طی سخنانی درباره بندگی کامل با عبادت خدا و مبارزه با طاغوت، گفت: کسی گمان نکند که بندگی خدا فقط با تسلیم محض به او و عبادتش محقق می‌شود و نیازی به پرداختن به مبارزه با طاغوت نیست؛ بلکه بندگی کامل و شاخص آن است که انسان از یک سو به تمام ابعاد عبادت بپردازد و از سوی دیگر با تمام وجود علیه طاغوت مبارزه کند.
وی افزود: معنای این عبارت همان «سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست» است و کسانی که دین را از سیاست جدا می‌دانند، در حقیقت نسبت به بعضی حقایق و اصول اسلامی کافر شده‌اند و حتی می‌توان اذعان کرد که براساس ایده و نقشه دشمن عمل می‌کنند.

برگزاری محفل انس با قرآن‌ در مزارشریف + عکس


برگزاری محفل انس با قرآن‌ در مزارشریف + عکس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: