کد خبر: 3639626
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
گروه مسابقات: تعدادی از قاریان شرکت کننده در چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، از افزایش تعداد راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی ناراضی بوده و اعلام می کنند که بر اساس چه معیاری 38 نفر انتخاب شده و چرا حدنصاب 79 امتیاز مد نظر قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به ارومیه، شب گذشته 15 شهریورماه اسامی راه یافتگان به نیمه نهایی رشته قرائت مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام و اسامی 30 قاری راه یافته به این مرحله مشخص شد.
در ادامه دو نفر دیگر به این افراد اضافه شدند تا جمع راه یافتگان به این مرحله در صبح روز پنج شنبه 16 شهریورماه به 32 نفر برسد، در ادامه نیز با اعتراضاتی که برخی قاریان از نمرات دریافتی خود داشتند، هیئت داوران طی صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که تعداد راه یافتگان به عدد 38 نفر رسیده و حدنصاب برای این مرحله امتیاز 79 در نظر  گرفته شده است.
دو عدد 38 و 79 باعث اعتراض بسیاری از متسابقان - چه افرادی که از راهیابی به نیمه نهایی باز مانده اند و چه افرادی که راهی این مرحله شده اند - شده است. آنها بر این باور هستند که حضور 38 نفر در نیمه نهایی مسابقات رشته قرائت تحقیق هیچ توجیه منطقی ندارد و غیرمنطقی تر از آن نیز حدنصاب 79 امتیاز است. آنها خواهان توضیح هیئت داوران هستند که بر چه اساسی 38 نفر در نظر گرفته شده و امتیاز 79 معیار قرار گرفته است.
قاریان این دوره از مسابقات اعتقاد دارند که پایین آوردن حد نصاب به 79 امتیاز و نیز ورود 38 نفر به نیمه نهایی برای حضور افرادی «خاص» در مراحل بالاتر است و این اجحاف بسیار بزرگی در حق سایر شرکت کنندگان در مسابقات سراسری قرآن است. ضمن اینکه آنها خواهان توضیحات منطقی داوران هستند.
در آیین نامه مسابقات قرآن به این موضوع که راهیابی افراد به مراحل بالاتر باید از جایی که پرش نمرات آغاز می شود، باشد، اما مشاهده می شود که افرادی با امتیاز 95/78 امتیاز و تنها به خاطر پنج صدم امتیاز از راه یابی به مراحل بالاتر باز مانده اند.
یادآور می شود، سال گذشته و در سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در زیباکنار گیلان، 25 نفر به مرحله نیمه نهایی رشته قرائت راه پیدا کردند. داوران اعتراضات قاریان برای افزایش این تعداد را وارد ندانستند در حالی که نمرات نزدیک به هم نیز از رتبه 25 به بعد وجود داشت.
خبرهای تکمیلی در این زمینه متعاقباً منتشر خواهد شد.
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۱۶:۳۷
1
0
حالا اگر خود این افرادی که الان دارند اعتراض میکنن نمرشون شده بود ۷۹ خودشونو میکشتن تا بیان بالا.
واقعا به کجا داریم میریم
واقعا ماها داریم قران میخونیم
بی اخلاقی تا چه قدر.
وای بر مسابقات که ذاتش بگونه ایه که همه اخلاقها رو کم کم از بین میبره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۱۷:۴۷
1
0
باسلام و احترام
بنظر میرسد درمسابقات هر اتفاقی بیوفتد عده ای معترض هستنداگر دوباره همه شرکت کنندگان واردمرحله نیمه نهایی شوند بازهم عده ای معترضند!!
درچندسال گذشته مرسوم بوده که تقریبانیمی از افرادمرحله مقدماتی واردمرحله نیمه نهایی میشوند و فقط سال گذشته این سنت تقریبا شکسته شد که معترضانی هم داشت
درمسابقات قرآن همیشه اختلافها گاهی به یک یا دو صدم هم میرسد و بفاصله یک نمره ده نفر صف کشیده اند!!
بیاییم به تصمیم هیات محترم داوران احترام بگذاریم و ورود تعدادبیشتر شرکت کنندگان به مرحله بعدرابه فال نیک بگیریم که اکر هر کدام از ما اگر بااین تصمیم به مرحله نیمه نهایی راه پیدامیکردیم قطعامعترض نبودیم....
بااحترام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۲۳:۵۴
0
1
متاسفانه جناب ابوالقاسمی محور همه امور اجرایی و فنی هستن و هیچ کی هم جلودار ایشان نیست در حالی که سلایق فنی ایشان را هم خیلی ها قبول ندارن و خیلی ها هم با سلایق ایشان رتبه های بین المللی گرفته اند ان شاءالله مسئولین فکری کنند این قیم مآبی برداشته شود ایکنا تایید کن حرف بدی نزدم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ - ۰۰:۱۷
0
1
این یک فاجعه است برای هیات داوران آیا اگر من هم به عنوان قاری استان فارس 38 ام بودم به خاطر من اینکار را می کردن نه نمی کردن اینم از عدالت در مسابقات قرآن فاعدلو.....
لطفا مسئولین پاسخ دهند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ - ۰۰:۴۶
0
1
فقط لابی گری تو مسابقات گزینش ها و اعزام ها جواب میده بنده به عنوان یک استخوان خورد کرده مسابقات متاسفم و از ساحت الهی طلب غفران می کنم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ - ۰۱:۲۰
0
0
هر سال همین اتفاقات میفته
تا کی این آقایون میخواهند جولان بدهند
شما حق ندارین با زندگی افراد بازی کنید . ما چون مجبور هستیم مسابقات شرکت میکنیم چون هیچ راهی برای مطرح کردن خودمان نداریم. ولی شما خودتان را صاحب مسابقه میدانید و حق هر دخل و تصرف در امور را به خودتان میدهید . همین شماها که ایراد گیر همه شده اید و هیچ تلاوتی باب طبعتان نیست خودتان چه تلاوتی داشته اید ؟
کاش به جای اینهمه رابطه بازی و استاد شاگردی که در مسابقات راه انداخته اید تا خوتان را مطرح کنید کمی به آخرت هم فکر میکردید......
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: