کد خبر: 3731048
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷
مدیرکل اداره امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل اداره امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اظهار کرد: قرآن، امروز حق مطلب را بر ما تمام کرده است، بنابراین زمینه‌سازی برای یک زندگی خوب به دست خود ماست.

به گزارش ایکنا؛ محفل انس با قرآن با حضور قاریان مهمان از کشور نیجریه و پاکستان امروز ۲۶ تیرماه به همت اداره کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تالار شیخ صدوق(ره) آستان حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

زندگی سعادتمندانه از منظر قرآن/ زمینه‌سازی زندگی سعادتمندانه به دست خودمان است

این محفل با قرائت قرآن توسط قاری، رضوان جلالی‌فر و مجریگری خانم ایزدی آغاز شد. در ادامه حافظ نونهال، نرگس نوروزی به هنرنمایی پرداخت. در ابتدا به سوالات مجری پاسخ داد و گفت: هشت ساله هستم و از شش سالگی حفظ را آغاز کردم و الان حافظ کل هستم. از هفت سالگی چادری شدم و علاقه‌ بسیاری به چادر دارم. و سپس سوالات قرآنی از سمت مجری و حاضران از این نابغه قرآنی پرسیده شد که به همه سوالات به درستی پاسخ داد.

در ادامه مراسم عزت‌سادات فروقی، قاری اعزامی از کشور افغانستان، آیاتی از قرآن را قرائت‌ کرد.

شریعتی، مدیرکل اداره امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی سخنران جلسه، سخنان خود را با محوریت زندگی سعادتمندانه از منظر قرآن آغاز کرد و گفت: مفتخریم که خود را رهرو قرآن و عترت پیامبر عظیم شأن اسلام می‌دانیم، مفتخریم که در صراط مستقیم با نورافکن قرآن، عترت و سنت پیامبر(ص) طی طریق می‌کنیم و این افتخار را خداوند به همه زنان و مردان مؤمن در همه نقاط جهان عنایت کرده است.

نماینده دو دوره مجلس اسلامی تصریح کرد: این نشست یک نشست معرفتی و قرآنی است؛ یعنی ما در مسیر قرآن گام گذاشته‌ایم. خداوند به مؤمنانی که در پرتو قرآن و عترت طی طریق می‌کنند، بشارت داده است. ما برآنیم که در مسیر قرآن و عترت بتوانیم زندگی سالم و سعادتمندانه‌ای بسازیم. قرآنیان می‌دانند که زندگی سعادتمندانه و خوشبختی واقعی در گرو عمل کرد زنان و مردان مؤمن و نیکوکار است.

زندگی سعادتمندانه از منظر قرآن/ زمینه‌سازی زندگی سعادتمندانه به دست خودمان است

شریعتی بیان کرد: ما مسلمانان طالب سواد، معرفت و فرهنگ قرآنی هستیم تا در پرتو این سواد قرآنی که خداوند به ما عنایت کرده است، بتوانیم عملکرد خود را در مسیر صراط مستقیم تبیین کنیم. قرآن راه سعادت را نشان داده و از هیچ نکته‌ای فروگذار نکرده است.

وی ادامه داد: دهه کرامت عملکرد مومنانه مرد و زنی را که جهان معرفتی قرآن، عترت و سنت پیامبر(ص) را متحول و اسلام را حفظ کرده است را به ما نشان می‌دهد. علت اینکه روز تولد حضرت معصومه(ع) را روز دختر نامیده‌اند این است که دختران ما در پرتو این مشعل نورانی ولایت مسیر زندگی را طی کنند.

مدیرکل اداره امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: چگونه می‌شود که عملکرد مومنانه امام رضا(ع) در خراسان مشرق جهان را از نور خودشان منور می‌کند؟ ما که در این سرزمین نیک که سرزمین قرآن و عترت است زندگی می‌کنیم، بیشترین استحقاق را برای خوشبختی واقعی داریم که البته این امر در گرو عملکرد ماست و خداوند در تمام آیات قرآن کریم نحوه عملکرد زندگی سعادتمندانه را به انسان‌ها نشان می‌دهد.

شریعتی گفت: قرآن در این زمینه به دختران حضرت شعیب(ع) اشاره دارد که دختران این پیامبر اقتصاد خانواده را اداره می‌کردند، اما یک ویژگی داشتند که برای دختران ما الگو هستند، زیرا که راه و رفتار زندگی این دو دختر بر اساس حیا و عفت بود.

وی افزود: در دهه کرامت هستیم و مقصود از این نشست‌ها این است که در این زمانه که نزدیک به ظهور هستیم بتوانیم برای رسیدن به این انسان کامل و درک ظهور زمینه‌سازی کنیم. عفاف، تقوا و حجاب بهترین وسیله‌ برای تأمین امنیت، محبت و استحکام خانواده‌ها است.

زندگی سعادتمندانه از منظر قرآن/ زمینه‌سازی زندگی سعادتمندانه به دست خودمان است

این نویسنده و شاعر قرآنی بیان کرد: شما مشعل داران هدایت خانواده و جامعه هستید. زنان در تحقق اهداف قرآن و عترت و سنت پیامبر(ص) نقش آفرینند. دشمنان اسلام و بشریت، آمریکا و همراهانش برآنند تا اسلام ناب را به شکست وا دارند که موفق نخواهند شد، زیراکه اسلام عظمت خود را حفظ می‌کند.  البته وظیفه ما نیز سنگین است و باید بتوانیم برای نقش بر آب کردن نقشه دشمنان گام برداریم.

مدیرکل اداره امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: قرآن امروز حق مطلب را بر ما تمام کرده است، بنابراین زمینه‌سازی برای یک زندگی خوب به دست خودماست. خداوند در قرآن می‌فرماید، همه چیز را در وجود انسان قرار داده است که در این بین بصیرت باطنی و ظاهری را نیز عنایت کرده که با این بصیرت دیگر نمی‌توانیم بگویم بخاطر موانع نتوانستیم کار نیک انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما مسئولیتی سنگین و گرانقدر در این زمانه خاص که گام به گام به ظهور انسان کامل نزدیک می‌شویم داریم. برای درک انسان کامل لازم است ویژگی‌های از کمال در ما نیز باشد. اگر ما انتظار ظهور امام را داریم باید زمینه‌های ظهور را هم در خودمان تقویت کنیم تا استحقاق درک انسان کامل را داشته باشیم.

شریعتی در رابطه با هدف از این نشست قرآنی گفت: هدف ما از برگزاری این نشست این بود که به برکت قرآن و عترت یک نشست معنوی داشته باشیم و هر کس که از این نشست به اجتماع و زندگی خود برمی‌گردد، زندگی را با یک‌تحول شروع کند، زیراکه امروز نوبت ماست تا انشاء الله زمینه‌ساز یک زندگی خوب باشیم.

زندگی سعادتمندانه از منظر قرآن/ زمینه‌سازی زندگی سعادتمندانه به دست خودمان است

وی ادامه داد: ایران اسلامی وارث دست‌آوردهای امام(ره) و شهدا است که با سخنان مقام معظم رهبری حق مطلب ادا شده است و برای کسی بهانه‌ای باقی نمانده است. پس باید در این عرصه برای رسیدن به موفقیت قدم به قدم پیش برویم.

اجرای گروه تواشیح «حوراء الانسیة» که همگی قاری قرآن نیز هستند، تجلیل از بانوان با نام معصومه و قاریان دعوتی از  کشور افغانستان و پاکستان و همچنین مدیران و ریاست حوزه علمیه جامعة‌الزهرا(س) و معاونت فرهنگی حرم عبدالعظیم(ع) و سخنرانی عباس سلیمی، معاون فرهنگی آستان عبدالعظیم الحسنی(ع) از دیگر برنامه‌های این محفل انس با قرآن بود. 

زندگی سعادتمندانه از منظر قرآن/ زمینه‌سازی زندگی سعادتمندانه به دست خودمان است

گزارش کامل تصویری را اینجا ببینید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: