کد خبر: 3734469
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
گروه بین‌الملل ـ کودکان مسلمان روسیه در بزرگترین اردوگاه تابستانه در منطقه جنگلی «ساراتوف» این کشور، با قرائت قرآن و عبادات و دستورات دینی آشنا می‌شوند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری مصراوی؛ اردوگاه تابستانه کودکان مسلمان روسیه که در منطقه جنگی ساراتوف برپا شده و بزرگترین اردوگاه تابستانه در این کشور به شمار می‌رود، میزبان کودکان مسلمان از مناطق مختلف روسیه است.

نضال الحیح، معاون روابط خارجی اداره دینی مسلمانان منطقه  ولگا در مرکز روسیه با اشاره به این که این اردوگاه در نوع خود بی‌نظیر است، تصریح کرد: اردوگاه‌های محلی در برخی مناطق روسیه وجود دارد اما این اردوگاه از سویی جزو املاک مسلمانان به شمار می‌رود و از سوی دیگر محل تجمع کودکان از مناطق مختلف روسیه در فضایی معنوی و شاد است.

کودکان در این اردوگاه که کار خود را از روز چهارشنبه (27 تیرماه) آغاز کرده و به مدت یک ماه ونیم ادامه دارد، آموزه‌های دینی، قرائت قرآن کریم، عبادات اسلامی، اخلاق، اعتقادات و حدیث را می‎آموزند.

برنامه‌های متنوع فرهنگی، تفریحی و ورزشی، آموزش کاردستی، مسابقه و زندگی در شرایط متنوع از دیگر فعالیت‎های این اردوگاه است.

سه هفته نخست فعالیت این اردوگاه به پسران مسلمان 7 تا 14 ساله اختصاص دارد که تعداد آنها به 210 نفر می‌رسد و انتظار می‌رود 180 دختر مسلمان در سه هفته پایانی در این اردوگاه حضور یابند.

 شرکت‌کنندگان در این اردو بر اساس گروه‌های سنی خود به هشت دسته تقسیم شده و هر دسته یک مربی و دستیار دارد و در محلی جداگانه در اردوگاه به سر می‌برند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: