کد خبر: 3746222
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
مؤسسه برتر هفته/ 65
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ کانون آموزش قرآن در منطقه 12 تهران از جمله مراکز قرآنی است که بیش از نیم قرن از فعالیت قرآنی‌اش می‌گذرد.

به گزارش ایکنا؛ این خبرگزاری در پایان هر هفته یک مؤسسه قرآنی را به‌عنوان «مؤسسه برتر هفته» معرفی می‌کند و این موضوع با هدف قدردانی از مؤسسات به جهت همکاری با ایکنا و ارتباط خبری قوی با سرویس مؤسسات قرآنی مردم‌‌نهاد انجام می‌گیرد.
بنابر این ایکنا از تمامی مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن روستایی دعوت می‌کند تا برای بهتر دیده شدن مؤسسه و پیشبرد اهدافشان با این خبرگزاری ارتباط قوی‌تری برقرار کنند.
در همین راستا و از سال ۱۳۹۵ تاکنون موفق به معرفی 64 مؤسسه فعال در سطح کشور و استان‌های مختلف شده‌ایم که در همین زمینه بنا داریم این هفته به معرفی کانون آموزش قرآن کریم تهران بپردازیم.
کانون آموزش قرآن کریم از جمله مؤسساتی است که فعالیتش را از جلسات سنتی سیار قرآن آغاز کرده است، به گونه‌ای که تا سال ۱۳۵۷ به‌صورت سیار جلسات قرآن توسط مجتبی وزیری، مدیر مؤسسه اطراف مساجد امیریه چون حیدری، حاج حسن، پنبه‌چی، المهدی و مسجد اقصی و ... برگزار می‌شد.
این کانون که به صورت غیردولتی اداره می‌شود، در سال ۱۳۷۴ تحت شماره ۹۶۱۴ به ثبت رسید و در حال حاضر حدود نیم قرن سابقه فعالیت آموزشی در زمینه علوم و معارف قرآنی دارد. مکان فعلی مؤسسه متعلق به حاج ترخانی است که به همت محمود لولاچیان یکی از اعضای هیئت مدیره مؤسسه در اختیار مؤسسه قرار گرفته است. قدمت این خانه به حدود ۲۰۰ سال پیش می‌رسد که در ابتدا به صورت آزمایشی یکسال، در اختیار مؤسسه قرار گرفت تا اینکه وی این مکان را وقف کرد و اسم مؤسسه را نیز در موقوفه آورده است، بنابر‌ این از سال ۷۴ تاکنون دفتر مرکزی مؤسسه در همان جا است.
در حال حاضر کانون آموزش قرآن دارای ۹ شعبه در تهران و کرج در محله‌های جوادیه، نازی‌آباد و ... است. در حدود دو تا سه سال پیش جمعیت قرآن‌آموزان مؤسسه حدود سه هزار نفر بوده است، اما در حال حاضر به دلیل افت تبلیغات قرآنی در مقابل سایر تبلیغات فرهنگی و ورزشی نتیجه‌ای جز رکود و کمی استقبال را نیز همراه داشته است.
در بدو ورود قرآن‌آموزان در هر کدام از دوره‌ها به مانند سایر مؤسسات تعیین سطح می‌شود و سپس واحد مورد نیاز را می‌گذرانند. در این مؤسسه 100 واحد آموزشی شامل احکام در پنج سطح، خودآموز، آموزش حرکات، روخوانی، معنا، تفسیر قرآن، آموزش فن سخنوری و ... است.
یادآور می‌شود، دفتر مرکزی کانون آموزش قرآن، واقع در خیابان وحدت اسلامی، انتهای کوچه زهره قرار دارد. همچنین علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 55382546 تماس بگیرند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: