کد خبر: 3761700
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ جلسه هماهنگی آغاز فصل جدید طرح ملی حفظ قرآن کریم با عنوان «بشارت 1452» با حضور نمایندگان دستگاه‌های مشارکت‌کننده برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، جلسه هماهنگی آغاز فصل جدید طرح ملی حفظ قرآن کریم با عنوان بشارت 1452 با حضور نمایندگان دستگاه‌های مشارکت‌کننده در سالن جلسات شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما ضمن تشکر و قدردانی از دستگاه‌های مشارکت‌کننده در این طرح گفت: با توجه به اینکه حفظ قرآن کریم فرآیند خاص خود را دارد و ارتباط دوسویه مخاطب و رسانه نیازمند ضلع سومی است، لذا مشارکت دستگاه‌های مختلف به عنوان سومین ضلع از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی اظهار کرد: بر اساس عهد و پیمانی که در ستاد طرح راهبردی حفظ قرآن کریم با دستگاه‌های مختلف مبنی بر اولویت بخشیدن حفظ جزء 30 داشته‌ایم، این اتفاق در رسانه ملی به خوبی صورت پذیرفته و امیدواریم دیگر دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی نیز این طرح را از خود دانسته و مشارک خود را به نحو مطلوب به انجام رسانند.
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به اینکه در سال 97 حفظ جزء 30 قرآن کریم محوریت فعالیت‌های تمامی دستگاه‌ها قرار گرفته و همگی از آن تمکین می‌کنند، بیان کرد: از سازمان اوقاف و امور خیریه انتظار می‌رود که مسابقات قرآن سال جاری را با محوریت حفظ جزء 30 برگزار کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شوراي توسعه فرهنگ قرآني کشور ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حافظ قرآن کسی است که سی جزء قرآن را حفظ کرده باشد، به تعیین سند حفظ قرآن در ستاد راهبردی حفظ قرآن کشور و همچنین، تعیین سه مرحله برای حفظ اشاره کرد و گفت: طرح 1452 می‌تواند طرح ملی حفظ را اجرائی کند.
محمدی بیان کرد: حفظ قرآن به عنوان نقطه آغازین فعالیت‌های قرآنی و مقدمه فهم و تدبر در قرآن است که صدا و سیما فرهنگ‌سازی خود را در این زمینه به نحو مطلوب انجام داده و این فرهنگ‌سازی خوب باعث ایجاد انگیزه برای مردم به جهت روی آوردن به قرآن و حفظ آن می‌شود.
در این جلسه، نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه‌های علمیه برادران، سازمان اوقاف و امورخیریه، ستاد کانون‌های مساجد، رادیو قرآن، دارالقرآن بسیج، سازمان قرآنی دانشگاهیان و ایکنا به شرح فعالیت‌های صورت گرفته حوزه خود در طرح بشارت 1452 پرداختند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: