کد خبر: 3770594
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
بر اساس یک تحقیق جدید مشخص شد؛
گروه بین‌الملل – بر اساس نتایج یک تحقیق جدید، مردم هلند تحت تاثیر تبلیغات اسلام هراسانه رسانه‌ها تصورات نادرستی درباره مسلمانان دارند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری داچ نیوز؛ بنا بر تحقیق موسسه ایپسوس IPSOS موسوم به «تحقیق درباره مخاطرات تصورات نادرست» مشخص شد که مردم هلند تحت تاثیر تبلیغات اسلام‌هراسانه رسانه‌ها، تصورات نادرستی درباره مسلمانان دارند.

این تحقیق نشان می‌دهد که هلندی‌ها فکر می‌کنند 20 درصد از جمعیت 17 میلیونی هلند، مسلمان هستند در حالی که رقم واقعی 5 درصد است.

ایپسوس از سال 2012 درباره مخاطرات تصورات نادرست مردم در موضوعات مختلف تحقیق می‌کند تا نشان دهد فاصله بین تصورات مردم با واقعیت چقدر است. این تحقیقات تاکنون در 37 کشور جهان با مصاحبه با 150 هزار نفر انجام شده است.

تاریخچه ورود مسلمانان به هلند به قرن 16 میلادی برمی گردد که تعدادی از بازرگانان عثمانی در شهرهای بندری این کشور سکنی گزیدند. طی سال‌های 1960 تا 1973 رشد اقتصادی هلند باعث شد این کشور به نیروی کار خارجی نیاز پیدا کند که این امر به کارگیری کارگران مهاجر از ترکیه و مراکش منجر شد.

 موج بعدی مسلمانان را پناهجویان و مهاجرانی که از مستعمرات این کشور مانند اندونزی و سورینام می‌آمدند، تشکیل می‌دادند. بیشتر جمعیت مسلمان هلند در شهرهای آمستردام، روتردام، هاگ و اوترخت زندگی می‌کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: