کد خبر: 3780250
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
گروه بین‌الملل ـ نمایشگاهی با موضوع رنج و مصیبت زنان مسلمان روهینگیا در مقر پارلمان اروپا در شهر «بروکسل»، پایتخت بلژیک برپا شده است.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری آراکان؛ این نمایشگاه با عنوان «داستان‌هایی از روهینگیا؛ شوک، انعطاف‌پذیری و امید» و با هدف به تصویرکشیدن رنج و مصیبت زنان مسلمان روهینگیا که در مرز میانمار و بنگلادش مستقر هستند، برگزار شده است.
 
این نمایشگاه از عصر سه‌شنبه(18 دی‌ماه) افتتاح شد و در آن تابلوهای نقاشی از زنان آواره روهینگیا که داستان‌های رنج و مصیبت آن‌ها را به تصویر می‌کشد، در معرض دید عموم قرار گرفته است.
 
«نوشینا شاهین مبارک»، عضو محافظه‌کار پارلمان اروپا در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، هدف از برپایی این رویداد را فراموش نشدن مسئله آوارگان روهینگیا دانست و گفت: این تابلوهای نقاشی میزان شوک و آسیب واردشده به زنان مسلمان روهینگیا و امید‌های آن‌ها در آینده را حکایت می‌کند.
 
گفتنی است؛ نوشینا شاهین مبارک در اردیبهشت‌ماه سال جاری از اردوگاه‌های آوارگان روهینگیا در منطقه «کوکس بازار» واقع در مرز میان بنگلادش و میانمار بازدید و در جریان مشکلات و سختی‌های آن‌ها قرار گرفته بود. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: