کد خبر: 3781199
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
از سال 89 تاکنون انجام گرفته است؛
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان از سال 89 تا پایان شش ماه نخست امسال، بالغ بر 817 میلیون و 500 هزار تومان به مؤسسات قرآنی در قالب بسته‌های حمایتی و کمک‌های بلاعوض، تسهیلات و برنامه‌ای کمک کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی امیدیان، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا به ارائه گزارش مالی از این اتحادیه از سال 89 تا پایان شش ماه نخست امسال پرداخت و گفت: از مهم‌ترین فعالیت‌ها طی این سال‌ها، حمایت مالی از مجموعه مؤسسات قرآنی و اعطای بسته‌های حمایتی در قالب تسهیلات برنامه‌ای و حمایتی بود.
وی ادامه داد: از جمله برنامه‌های اتحادیه که طی این سال‌ها در کنار برپایی مجامع و جلسات مد نظر قرار گرفت، پیگیری دغدغه‌ها و مشکلات مؤسسات قرآنی و ارائه راهکارها برای حل و رفع آنها بود.
امیدیان اظهار کرد: طی این 9 سال، 817 میلیون و 469 هزار و 900 تومان از مجموع مؤسسات قرآنی در قالب حمایتی و کمک بلاعوض، تسهیلات و برنامه‌ای حمایت شد که 163 میلیون و 800 هزار تومان آن حمایتی و کمک بلاعوض و 161 میلیون تومان آن در قالب تسهیلات و 492 میلیون و 600 هزار تومان در قالب برنامه‌ای بوده است.
امیدیان اضافه کرد: در سال 89 بالغ بر 414 میلیون ریال، در سال 90 بالغ بر یک میلیارد و 521 میلیون ریال، در سال 91 بالغ بر 689 میلیون ریال، در سال 92 نیز یک میلیارد و 667 میلیون ریال، در سال 93 بالغ بر 966 میلیون ریال، در سال 94 بالغ بر 861 میلیون ریال، در سال 95 یک میلیارد و 158 میلیون ریال، در سال 96 بالف بر 592 میلیون ریال و در شش ماه نخست امسال نیز303 میلیون ریال از سوی اتحادیه به مؤسسات قرآنی استان واریز شد.
وی ادامه داد: بیشترین تسهیلات و حمایت از مجرای اتحادیه به مؤسسات قرآنی ـ مردمی نورالثقلین الیگودرز، مشکات الشتر و نورالهدی کوهدشت بوده است که بر این اساس 448 میلیون ریال به مؤسسه نور‌الثقلین و 410 میلیون ریال به مؤسسه مشکات الشتر و 368 میلیون ریال به مؤسسه نورالهدی کوهدشت اختصاص یافت.
مدیرعامل اتحادیه قرآنی لرستان با تأکید بر اینکه این نشان دهنده عملکرد بالای این مؤسسات قرآنی و از سوی دیگر تعامل آنها با اتحادیه و حضور در مجامع عمومی و حضورشان در تصمیم‌گیری حوزه مؤسسات قرآنی است، اظهار کرد: مؤسسات قرآنی که بیشترین حمایت را شده‌اند، براساس سلیقه انتخاب نشده‌اند، بلکه عملکرد و سطح فعالیت آنها مهم بوده است.
وی تأکید کرد: از 95 مؤسسه که مجوز فعالیت دارند و به صورتی در استان فعال هستند، بالغ بر 83 مؤسسه این مبلغ را در قالب حمایتی، تسهیلاتی و یا برنامه‌ای دریافت کرده‌اند.
امیدیان بیان کرد: در بحث حمایتی نیز به ترتیب مؤسسه تبیان پل‌دختر با دریافت 67 میلیون ریال، حجت‌ابن‌الحسن خرم‌آباد با دریافت 60 میلیون ریال و نورالهدی کوهدشت با دریافت 63 میلیون ریال بالاترین مبالغ را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین از لحاظ تسهیلاتی بیشترین حمایت از دارالقرآن الکریم الزهرا بروجرد با 110 میلیون ریال، مؤسسه علی‌بن‌موسی الرضا(ع) دلفان با 90 میلون ریال انجام شد و مؤسسات تبیان و مبین قائم خرم‌آباد، ساجدین دورود و بیت‌الاسرار درود و نورالهدی کوهدشت هر کدام 60 میلیون ریال از تسهیلات دریافت کرده‌اند.
امیدیان گفت: این حمایت‌ها در قالب برنامه‌ای بیشتر از مؤسسات نورالثقلین الیگودرز با 400 میلیون ریال، مشکات الشتر با 324 میلیون ریال و نورالهدی کوهدشت با 245 میلیون ریال به دلیل فعالیت بیشتر انجام گرفت.
مدیرعامل اتحادیه قرآنی لرستان با تأکید بر اینکه بسته‌های حمایتی طی تعامل با دستگاه‌های استان به ویژه سازمان تبلیغات اسلامی استان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و دیگر دستگاه‌ها و نهاد‌های قرآنی از مجرای اتحادیه به مؤسسات قرآنی واریز شد، اظهار کرد: عملکرد پنج مؤسسه برتر استان در حوزه همکاری با اتحادیه شامل مؤسسه نورالثقلین الگیودرز با مدیریت مهتاب سیاهتری، مؤسسه مشکات الشتر با مدیریت روح‌الدین بلواسی، مؤسسه نورالهدی کوهدشت با مدیریت شکوفه شیربندی و مؤسسه حضرت صاحب الزمان(عج) ازنا با مدیریت حجت‌الاسلام مهدی امیدیان و مؤسسه تبیان پلدختر بامدیریت مینا هاشمی است.
وی ادامه داد: این مبالغ توسط اتحادیه طی این فرآیند سال‌ها به حساب مجموعه مؤسسات واریز شده است. همچنین دو میلیارد ریال به خانه‌های قرآن در قالب تسهیلات، برنامه‌ای و حمایت واریز شد که جزئیات آن متعاقبا خبررسانی می‌شود.
امیدیان تأکید کرد: بیشترین مبلغ اختصاصی و بسته حمایتی در سال 92 به مؤسسات قرآنی استان اختصاص یافته است و کمترین آن با حذف شش ماه اول سال 97، در سال گذشته بوده است.
انتهای پیام

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۶
0
0
تقسیم حمایتها به نحو احسن انجام شده ، گزارش بسیار جامع ومفیدی است بسیار شفاف واضح است که عدالت در بین موسسات قرانی رعایت میشود
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: