کد خبر: 3789552
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
دانشگاه برونل انجام داد؛
گروه بین‌الملل- دانشگاه برونل (Brunel) در لندن برای دختران مسلمان لباس‌های ورزشی پوشیده‌ای عرضه کرده تا آنها را به ورزش و فعالیت‌های اجتماعی تشویق کند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی Aboutislam؛ دانشگاه برونل برای تشویق دختران مسلمان به ورزش، لباس‌های پوشیده متناسب با باورهای اسلامی در اختیار آنها می‌گذارد.

«فائث الصدر» دانشجوی رشته مدیریت تجاری، که به باشگاه ورزشی می‌رود، می‌گوید: واقعاً فکر می‌کنم این حرکت بسیار خوبی است.

دانشگاه برونل امیدوار است که این اقدام آمار پایین مشارکت دانشجویان دختر در فعالیت‌های ورزشی را بهبود ببخشد.

مطالعه‌ای که در سال 2017 در انگلستان انجام شد نشان داد که فقط 18 درصد از زنان مسلمان در این کشور مرتب ورزش می‌کنند در حالی که این آمار در میان بقیه زنان انگلیس 30 درصد است.

السعد می‌گوید: این لباس‌ها سبک و پوشیدن آنها بسیار آسان و در هنگام انجام ورزش بسیار راحت است. مطمئنم این اقدام دختران بیشتری را تشویق می‌کند که ورزش کنند.

«رانجیت راتور»، رئیس انجمن دانشجویی این داتنشگاه، می‌گوید: زنان مسلمان پیش از این به طور انفرادی ورزش می‌کردند اما در مسابقات شرکت نمی‌کردند. آنها از ورزش به منزله ابزاری اجتماعی برای مشارکت در فعالیت‌ها استفاده نمی‌کردند.

پیش‌بینی می‌شود دیگر دانشگاه‌ها نیز از این اقدام الگوبرداری کنند. در ماه اکتبر 2017 فدراسیون جهانی بسکتبال که مقر آن در سوئیس است، ممنوعیت استفاده از پوشش سر را لغو کرد و به ورزشکارانی که از حجاب استفاده می‌کنند اجازه شرکت در مسابقات را داد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: