کد خبر: 3804000
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ نمایندگان شعب اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت استان تهران در جلسه گردهمایی، بر به‌روزرسانی سطح علمی مؤسسات قرآنی استان تهران و پیگیری تخصیص اعتبارات به مؤسسات قرآنی تأکید کردند.

به گزارش ایکنا؛ جلسه نمایندگان شعب اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت استان تهران، یکشنبه، 25 فروردین‌ماه در محل اتحادیه برگزار شد.
پس از تلاوت آیاتی از قرآن هر یک از نمایندگان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و مشکلاتی با موضوعات بیمه، مالیات و مکان مؤسسات را بیان کردند و سپس به ارائه پیشنهادات پرداختند. سپس مرتضی طلایی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه گفت: مواردی که توسط مدیران شعب مطرح شد سرفصل بحث مفصلی است که باید به عقبه آن نگاه کنیم تا بدانیم در آینده چه باید کرد.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه از زمان تشکیل اتحادیه مدغم در استان تهران تاکنون نتوانستیم مدیرعامل قوی‌ای انتخاب کنیم، اظهار کرد: اما امیدواریم با انتخاب صالحی‌متین، به عنوان مدیرعامل اتحادیه، فعالیت‌های اتحادیه با تلاشی مضاعف انجام گیرد و این امر منشأ تحولات خوبی در ساختار تشکیلات قرآنی استان تهران شود. همچنین با کمک و حمایت‌های مدیران شعب امید است که بتوانیم راه پیشه‌رو را ترسیم به نقطه مطلوب دست پیدا کنیم.
طلایی بیان کرد: برجسته‌ترین مشکلات جامعه قرآنی حواشی ادغام بوده است که در این زمینه تلاش‌ها و مذاکراتی انجام شده است تا شرایط بهتر ایجاد شود. همچنین درباره مشکلات بیمه و مالیات با شورای توسعه فرهنگ قرآنی و سازمان دارالقرآن الکریم در حال رایزنی هستیم.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه قرآنی استان تهران اظهار کرد: رویکرد تخصیص اعتبارات مؤسسات خط مقدم فعالیت‌های قرآنی است. دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی از مؤسسات حمایت کند، اما اینکه مؤسسات فعالیت‌های خود را منوط به حمایت نهادهای دولتی کنند، صحیح نیست.
در ادامه صالحی‌متین، مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان تهران اظهار کرد: پس از بررسی توانمندی نمایندگان شعب، احکام آنها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر ادارات کل تبلیغات اسلامی مناطق ارسال شود. همچنین موضوع مالیات تشکل‌های قرآنی در دستور کار قرار گیرد. اجرای طرح‌های آموزشی و به روز کردن سطح علمی مؤسسات با همکاری سازمان‌ها و مراکز علمی ـ آموزشی از جمله مواردیست که به آن خواهیم پرداخت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: