کد خبر: 3804182
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
گروه بین‌الملل ـ احمد الطیب، شیخ الازهر، امروز نسبت به حادثه آتش‌سوزی در کلیسای جامع «نوتردام» شهر پاریس، پایتخت فرانسه و فرو ریختن بخش بزرگی از آن ابراز اندوه و ناراحتی کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز؛ شیخ الازهر با انتشار توئیتی در حساب کاربری  مرکز اسلامی الازهر در توئیتر نوشت: «نسبت به آتش‌سوزی کلیسای نوتردام در پاریس که شاهکاری معماری و تاریخی محسوب می‌شود، ابراز اندوه  می‌کنم».

شیخ الازهر این توئیت را به دو زبان عربی و فرانسوی منتشر کرد و نوشت: «قلب ما با برادران در فرانسه است و با آن‌ها یکدل و همراهیم و از آن‌ها حمایت می‌کنیم».
 
کاخ ریاست جمهوری الیزه دقایقی پس از منتشرشدن خبر این آتش سوزی اعلام کرد که امانوئل ماکرون برای بررسی اوضاع از نزدیک به محل حادثه رفته است.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر با اشاره به حادثه تاسف‌بار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام خود را شریک احساسات یک ملت عنوان کرده و تصریح کرد: «با همه کاتولیک ها و مردم فرانسه احساس همدردی می‌کنم».
 
آتش‌سوزی بزرگی که عصر دوشنبه(26 فروردین‌ماه) کلیسای مشهور نوتردام پاریس را در خود فرو برد و خسارات سنگینی بر جای گذاشت، سرانجام حدود ساعت ۴ صبح سه‌شنبه مهار شد.
 
در اثر این حادثه، سقف کلیسا با طراحی‌های کم‌نظیرش فرو ریخت اما آتش‌نشانان توانستند برج‌های اصلی کلیسا و ناقوس‌ها همچنین دیوارهای این بنای تاریخی را که قدمت آن به قرن هشتم میلادی می‌رسد، حفظ کنند.

کلیسای جامع نوتردام پاریس، کلیسای معروفی در شهر پاریس است. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده‌است. هر سال 13 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.
اظهار تأسف شیخ الازهر از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام
 
اظهار تأسف شیخ الازهر از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام
 
اظهار تأسف شیخ الازهر از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام
 
اظهار تأسف شیخ الازهر از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: