کد خبر: 3805867
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
گروه بین‌الملل – برای نخستین بار تعطیلی عید فطر مدارس در دیترویت، واقع در ایالت میشیگان آمریکا، در برنامه درسی سال تحصیلی آینده گنجانده شد.

به گزارش ایکنا به نقل از دیترویت‌فری‌پرس؛ آموزش و پرورش  دیترویت (Detroit) برای نخستین بار، تعطیلی عید فطر را در تقویم درسی سال 2019-2020 گنجاند.
 
«محمد منتقم»، دانش‌آموز سال دوم دبیرستان و مسئول انجمن دانش‌آموزان مسلمان مدرسه‌ای در دیترویت، در این باره گفت: مسلمانان- حتی در مناطقی که جمعیت مسلمان زیادی هست- مجبورند برای شرکت در مراسم دینی خود، کلاس‌ها را از دست بدهند و این امر باعث می‌شود از همکلاسی‌های خود عقب بمانیم.

«ریما مروعه»، مدیر بخش مشارکت اجتماعی در مرکز خدمات اقتصادی و اجتماعی جامعه عرب، واقع در دیربورن (Dearborn)، معتقد است: این تصمیم شورای آموزشی نشانه به رسمیت شناختن تنوع در جامعه آموزشی و احترام به تکثر است.
تعطیلی مدارس دیترویت آمریکا در عید فطر
دانش‌آموزان مسلمان دیترویت همیشه خواستار به رسمیت شناخته شدن تعطیلی عید فطر همانند مدارس عمومی مناطق مجاور بوده‌اند. با این حال، هنوز تعطیلی عید قربان از سوی اداره آموزش و پروش دیترویت به رسمیت شناخته نشده است.

دیترویت بزرگترین شهر ایالت میشیگان است. شهرداری این شهر در سال 2017 جمعیت آن را 673 هزار نفر اعلام کرد که 3 درصد از جمعیت این شهر مسلمان هستند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: