کد خبر: 3812231
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
گروه بین‌الملل ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: نمایشگاه امسال از جهات مختلفی توسعه پیدا کرده است؛ یکی از بخش‌هایی که توسعه آن محسوس بود، بخش بین‌الملل است.

به گزارش ایکنا؛ سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن بازدید از بخش بین‌الملل نمایشگاه بیان کرد: بخش بین‌الملل فضایی را ایجاد می‌کند تا دیپلماسی قرآنی خود با جهان اسلام را برقرار کنیم. امسال حضور بیش از پانزده کشور در این بخش، فرصتی را فراهم کرده تا فعالیت‌های قرآنی را در فضای جهان اسلام به میزان بیشتری توسعه دهیم.

وی یادآور شد: غرفه‌های بخش بین‌الملل این دوره از نمایشگاه قرآن، هم از نظر تعداد غرفه‌ها و هم تعداد کشورهای شرکت‌کننده توسعه یافته است. قرآن کریم را به عنوان حلقه اتصال با جهان اسلام و بیش از یک میلیارد مسلمان می‌بینیم و هر مقدار بتوانیم از طریق قرآن کریم با جهان اسلام رابطه برقرار کنیم، وحدت اسلامی و موضوع تقریب قابل تحقق‌تر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در بخش هنرهای قرآنی، فرصت‌های قابل توجهی در نسبت قرآن و هنر داریم. امسال هم هنرهای قرآنی زیادی را به ویژه در بخش تجسمی مشاهده کردم. کار خوبی که در مناسبات بین قرآن و سینما انجام شده بود تا ارتباطی بین مخاطب و قرآن پدید بیاید، قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: هر مقدار بتوانیم رابطه مفاهیم مذهبی و قرآنی را با سینما تقویت کنیم، طبیعتا به ما کمک می‌کند و این نقطه خوبی در نمایشگاه است.

صالحی به بخش نشر قرآنی اشاره کرد و گفت: فضایی که امسال در حوزه نشر قرآن وجود دارد، فضای شاداب تر و سرزنده‌تری است و مجموعه کارهایی که ناشران و ناشران کودک در حوزه قرآنی انجام داده‌اند، فرصتی ایجاد کرده تا محصولات مکتوب حوزه قرآنی را به صورت یکجا ببینیم و عملا فرصتی برای قرآن‌پژوهان مشاهده کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: تفکیک حوزه کودک و نوجوان یکی دیگر از کارهای خوبی است که انجام شده است چراکه مخاطبان سنی کودک و نوجوان متفاوت هستند و اینکه بتوانیم این دو بخش را تفکیک کنیم باعث رضایت بیشتر این دو قشر خواهد شد.

بنابر این گزاش، عبدالهادی فقهی‎زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صالحی را در این بازدید همراهی کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید، ابتدا از غرفه چهل سال چاپ قرآن کریم دیدن کرد. در ادامه از غرفه جامعة المصطفی العالمیه بازدید و در نشستی با موضوع نیجریه و شیخ زکزاکی حضور پیدا کرد.

سپس صالحی در جریان روند فعالیت‌های غرفه‌های تاجیکستان، پاکستان، موسسه فرهنگی هنری آسمان افغانستان و همچنین موسسه طوبی، امید و نور ابدی آذربایجان قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در غرفه وزارت اوقاف و امور دینی سلطان‌نشین عمان حضور پیدا کرد و با حضور در غرفه یاستین رستو مالزی با مجموعه خدمات ارائه شده در این غرفه آشنا شد.

وی سپس در غرفه جمهوری تونس، غرفه عتبة العباسیه المقدسه، بخش فروش محصولات فرهنگی و هنری و بخش کودک و ... حضور یافت و در جریان مجموعه اقدامات و فعالیت های آن ها قرار گرفت.

یادآور می‌شود، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از 21 اردیبهشت تا 4 خرداد در مصلای حضرت امام خمینی (ره) در حال برپایی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: