کد خبر: 3814556
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
گروه بین الملل – مرکز اسلامی آناتولی در میسیسوگا (Mississauga) واقع در استان اونتاریو آخر هفته گذشته میزبان افطار جمعی از رهبران ادیان بود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع­رسانی ابوت­اسلام؛ این سومین سال متوالی است که این مرکز میزبان مراسم افطار با عنوان «طعم رمضان» بود.

«عاصم خوجه» رئیس مرکز اسلامی آناتولی در سخنرانی خود در این مراسم گفت: همه ما در یک سرزمین، یک زندگی و یک آینده سهیم هستیم. ثمره کاری که امروز می­کنیم متعلق به کودکان ما در آینده خواهد بود. 
 
وی همچنین درباره نیاز به اتحاد پیروان ادیان در شرایطی که عبادتگاه‌ها مورد حمله قرار می­گیرد و نفرت­پراکنی در حال افزایش است سخن گفت.
 
رهبران مسیحی، یهودی، هندو و سیک در این برنامه درباره آداب روزه ­داری در دین خود سخن گفتند. «مایکل لوبلین» از رهبران یهودی گفت: تفاوتی میان انسانها وجود ندارد. همه ما بندگان خدا هستیم. وی افزود: پس از حوادث نیوزیلند، سریلانکا و پیتسبرگ، ما در تاریکی و ترس زندگی می­کنیم. اما ما باید به عنوان بندگان یک خدا، در کنار هم بایستیم و با نیروهای شر که نیروهای خیر را تهدید می­کنند مقابله کنیم.

کشیش «الکس ویلسون» هم از تجربه خود از روزه ­داری سخن گفت و حضار را ترغیب کرد که با ادیان و جوامع دیگر تعامل داشته باشند و ببینند آنها چگونه در زندگی روزمره، دین را به کار می برند.

این مراسم با تقدیر از افرادی  که در زمینه ­های مختلف خدماتی به جامعه عرضه کرده اند به پایان رسید.

مرکز اسلامی آناتولی (Anatolia Islamic Center) در سال 1998 توسط جمعی از ترک‌های مقیم کانادا تاسیس شد. این مرکز، هدف خود را حمایت از ارزش­های دینی، اخلاقی و معنوی جامعه مسلمانان کانادا و کمک به صلح و برقراری آرامش برای بشریت عنوان کرده است.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: