کد خبر: 3819948
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
گروه بین‌الملل ـ کنفرانس «از همکاری‌های ادیان و تمدن‌ها به همگرایی بشری» 29 خردادماه با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نمایندگی از ایران در وین، پایتخت اتریش برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بنا به دعوت شیخ‌الاسلام الله شکور پاشازاده، رئیس اداره مسلمانان قفقاز و دبیرکل مرکز همکاری بین‌المللی و بین تمدن‌های باکو در کنفرانس بین‌المللی «از همکاری‌های ادیان و تمدن‌ها به همگرایی بشری» اتریش حضور می‌یابد و نماینده ایران در این کنفرانس خواهد بود.

مرکز بین‌المللی همکاری ادیان و تمدن‌های باکو در ادامه برگزاری موفق کنفرانس‌های بین‌المللی در کشورهای آلمان و اسپانیا (2018)، این کنفرانس بین‌المللی را 29 خردادماه در وین، پایتخت اتریش با همکاری وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان و اتریش برگزار می‌کند.

این کنفرانس با شرکت رهبران مذهبی از آسیا، اروپا، آفریقا، خاورمیانه، شخصیت‌های اجتماعی و سیاسی و نیز دیپلمات‌های کشورهای حاضر در قصر سلطنتی هُفبورگ(هافبورگ) وین برگزار خواهد شد و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای شرکت در آن به اتریش سفر کرده است.

آیین افتتاحیه این کنفرانس با سخنرانی ادریس جزایری، دبیر کنفرانس و مدیر اجرایی مرکز گفت‌وگوی جهانی برای پیشرفت حقوق بشر در ژنو آغاز می‌شود و با قرائت پیام الهام علی‌اف، رئیس‌‌جمهور آذربایجان به شرکت‌کنندگان توسط اعتبار نجوف، رئیس مرکز روابط بین فرهنگی و امور مذهبی ریاست جمهوری آذربایجان ادامه می‌یابد.

در ادامه، پاشازاده، رئیس اداره مسلمانان قفقاز، فیصل بن معمر، دبیرکل مرکز بین‌المللی گفتگوی مذهبی و فرهنگی «کایسید»(KAICIID) و ژوهانس پترلیک، دبیرکل وزارت امورخارجه اروپا و وزارت امورخارجه جمهوری اتریش و دیگر شخصیت‌های فرهنگی سخنرانی می‌کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: