کد خبر: 3837295
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
گروه بین‌الملل ــ نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد که این کشور دسترسی به دامنه‌های اینترنتی حاوی محتوای تروریستی را محدود می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از رویترز، «اسکات موریسون»، نخست‌وزیر استرالیا، که برای شرکت در اجلاس گروه هفت در فرانسه حضور دارد، اعلام کرد که دولت استرالیا قصد دارد مانع استفاده افراط‌گرایان از فضای اینترنت برای ارسال محتوای خشونت‌بار شود.

وی در بیانیه‌ای گفت: ما هر کاری که می‌توانیم انجام می‌دهیم تا نگذاریم تروریست‌ها جرایم خود را درخشان نشان دهند.  
 
در پی حمله به دو مسجد شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند در اسفندماه سال گذشته که منجر به کشته شدن 51 نمازگزار شد، استرالیا و نیوزیلند نظارت بر وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود را افزایش داده‌اند. «بنتون ترنت»، عامل این حمله، فیلم جنایت خود را به طور زنده از طریق فیسبوک پخش کرده بود.  

دولت استرالیا اعلام کرد: تدابیری را برای بستن دامنه‌های حاوی چنین محتواهایی خواهد اندیشید. مسئول امنیت اینترنتی استرالیا مواردی را که باید سانسور شود مشخص می‌کند و با نهادهای مرتبط برای جلوگیری از دسترسی به این دامنه‌ها طی حملات تروریستی همکاری کرده است.

قرار است برای این منظور یک مرکز هماهنگی بحران 24 ساعته تأسیس شود تا محتوای افراط گرایانه یا تروریستی در فضای مجازی را نظارت و کنترل کند.

دولت استرالیا انتظار دارد که شرکت‌های بزرگ فناوری اینترنتی مانند فیسبوک، یوتیوب، آمازون، مایکروسافت و توئیتر تا پایان ماه بعد جزئیات اقدامات خود برای انجام توصیه‌های امنیتی دولت استرالیا را گزارش کنند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: