iqna

شهید حسین رضایی؛ مربی قرآنی برای خانواده

گروه جهاد و حماسه: همسر شهید حسین رضایی بیان کرد: وقتی ازدواج کردیم من 17 ساله بودم و در آن زمان کلاس قرآن به این صورت وجود نداشت و همسرم معلم قرآن من شد و هر روز باهم قرآن می‌خواندیم، علی، فرزند خانواده نیز که 21 جزء از قرآن را حفظ است، تمام داشته‌های خود را در زمینه قرآنی از پدرش می‌داند.

سهم کلام و آهنگ در موسیقی مرثیه به یک اندازه است

گروه هنر: ایران کشور شعر و موسیقی است و اینکه این اعتقاد وجود دارد که شعر در زمینه پرداختن به موسیقی مرثیه جایگاه رفیع‌تری نسبت به موسیقی دارد، اصلاً درست نیست و چه بسیار آثار موسیقی مذهبی که بدون کلام توانسته‌اند نظر مخاطب را به خود جلب کنند.

ساخت و رونمایی از یادمان شهدای راه‌آهن در ایستگاه تهران

گروه جهاد و حماسه: فرمانده مركز مقاومت بسیج راه‌آهن از تکمیل و رونمایی از طرح حجمی یادمان شهدای راه‌آهن خبر داد و گفت: این طرح در تهران به‌عنوان یک نمونه به اجرا در آمده است و قصد داریم تا در تمام ایستگاه‌های کشور یادمان‌هایی را ایجاد کنیم.

فراخوان دومین جشنواره پیامبر اکرم(ص) با عنوان «مشق صلوات»

گروه هنر: دبیرخانه جشنواره پیامبر اکرم(ص) با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فراخوان دومین جشنواره پیامبر اکرم(ص) با عنوان «مشق صلوات» اعلام کرد.

تجلیل از پیشکسوتان هنر، اهمیت فراوانی در الگوسازی نسل جوان دارد

گروه هنر: برای رسیدن به جایگاه و مرتبه‌ای قابل تأمل در عرصه هنری، نیاز به جدیت و ممارست فراوان داریم، وقتی از پیشکسوتان هنر تجلیل می‌شود، این امر پیامش به نسل جوان آن است که نباید شتابزده در این عرصه فعالیت کنند و برای رسیدن به چنین مرتبه و جایگاه قابل تأملی در عرصه هنر نیاز به سال‌ها تجربه‌اندوزی و تمرین است.

تولید 70 جلد کتاب صوتی دفاع مقدس تا پایان سال

گروه جهاد و حماسه: مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس در همایش ملی موزه‌های دفاع مقدس از تولید 70 جلد کتاب صوتی و ایجاد بانک اطلاعاتی دیجیتال در زمینه دفاع مقدس تا پایان سال خبر داد.

موج وحدت‌آمیز در حوزه کتاب ایجاد شده است

گروه ادب: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اگر بنا باشد اتفاقی بیفتد باید این رخداد از ریل فرهنگ بگذرد و این فرهنگ از انسان شکل بگیرد و این فرهنگ همان آگاهی، دانش، معرفت و فضیلت است اظهار کرد: زن و مرد، شهری و روستایی و ... جمع شده‌اند که بگویند کتاب عامل وحدت، همدلی و وفاق است.

سومین پایتخت کتاب ایران مشخص شد

گروه ادب: «بوشهر» به عنوان سومین پایتخت کتاب ایران عصر امروز با حضور وزیر ارشاد در تالار وحدت معرفی می‌شود.

جشنواره 100؛ میزبانی خوب برای مفاهیم قرآنی

گروه هنر: دبیر جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای گفت: در جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای به دلیل زمان اندک آثار، پیام‌رسانی شکلی تاثیرگذار دارد، برای همین مفاهیم قرآنی را در این حوزه می‌توان به شکل زیبایی منتقل کرد.

برگزاری دومین یادواره سراسری شهدای راه‌آهن

گروه جهاد و حماسه: مشاور مدیر عامل راه‌آهن در امور ایثارگران از برگزاری دومین یادواره سراسر شهدای راه‌آهن خبر داد و گفت: راه‌آهن بیش از 5 هزار رزمنده دارد و برنامه دومین یادواره سراسری شهدای راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است که با هدف تقدیر و تجلیل از مقام شهداء و خانواده شهداء برگزار خواهد شد.

عملیات «والفجر 6»؛ کوتاه اما کوبنده

گروه جهاد و حماسه: عملیات والفجر 6 در شامگاه دوم اسفندماه 62 در منطقه جنوب دهلران در دو روز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفت که رزمندگان اسلام در این عملیات کوتاه موفق به فتح ارتفاعات مرزی و انهدام شمار زیادی از تسلیحات دشمن شدند.

5 هزار نسخه چاپ سنگی و سربی فهرست‌نویسی شد

گروه ادب: مسئول پروژه «میراث مشترک ایران و هند» از فهرست‌نویسی 5 هزار نسخه چاپ سنگی و سربی کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی با موضوعاتی چون ادبیات ایران خبر داد.

جشنواره سبز را می‌توان با آموزه‌های قرآنی کارشناسی کرد

گروه هنر: دبیر ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز گفت: در قرآن کریم آیات فراوانی با محوریت طبیعت و زیبایی‌های آن وجود دارد که در جشنواره بین‌المللی فیلم سبز می‌توان از آن بهره لازم را برد.

«مولای متقیان(ع)»؛ پاسخ دندان‌شکن ایرانی‌ها به حملات بعث

گروه جهاد و حماسه: «مولای متقیان(ع)» نام عملیاتی است که در روز یکم اسفند 1360 در منطقه شوش توسط نیروهای ایرانی اجرا شد، این عملیات که به جنگ چزابه نیز معروف است، صدمات سنگینی را به دشمن وارد کرد.

شهید محلاتی؛ از فعالیت پیش از انقلاب تا شهادت در خدمت اسلام

گروه جهاد و حماسه: شهید حجت‌الاسلام شیخ فضل‌الله محلاتی مجاهدات خود را با فعالیت علیه رژیم طاغوت آغاز کرد و مردم را به پیروی از امام خمینی(ره) دعوت کرد، وی در نهایت در روز یکم اسفندماه سال 1364 در حالی که راهی جبهه حق علیه باطل بود به شهادت رسید.
یادداشت
گفتگو
گزارش