iqna

شعار سال، پیام ویژه تولیدات نمایشی سیما باشد

گروه هنر: تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی گفت: در تولیدات نمایشی سیما در سال 96 پرداختن به شعار سال، اصلی‌ترین پیام در آثار باشد.

«خداشناسی قرآنی کودکان»؛ کتابی خواندنی در ایام عید

گروه ادب: نویسنده کودک و نوجوان کتاب «خداشناسی قرآنی کودکان» را برای مطالعه این گروه سنی در ایام عید نوروز پیشنهاد کرد.

قرآن‌های خطی در هزارتوی تاریخ گنج ملک

گروه ادب: کتابخانه و موزه ملی ملک نسخه‌های خطی قرآن را در گنجینه خود دارد که می‌توان از طریق آن به هزارتوی تاریخ سفر کرد.

مسجد ولیعصر(ع)؛ اسطوره ایستادگی در جنگ

گروه جهاد و حماسه: مسجد حضرت ولیعصر(عج) در شهرستان خرمشهر تنها بازمانده از شهرکی با این نام است که امروز از این شهرک تنها یک مسجد زخمی و مشتی خاک به جا مانده؛ مسجدی که امروز نماد مقاومت در منطقه شده است.

خاطره فرمانده از عید و ماشین آبکش‌شده سردار

گروه جهاد و حماسه: جانشین معاونت دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن بیان خاطرات عید در دوران دفاع مقدس بیان کرد: سردار سلیمانی در دوران انجام عملیات کربلای 5 فرمانده لشکر انصار الله کرمان بود و برای رفت و آمدها یک جیپ فرماندهی داشتند که به تعبیر عامیانه آبکش شده بود، آنقدر که قدیمی و ترکش خورده بود.

شهید«حسین معزغلامی»؛ دومین شهید سال 96

گروه جهاد و حماسه: پاسدار شهید «حسین معزغلامی» دومین شهید امسال و اولین شهید همدانی سال ۹۶ است که در حلب به شهادت رسید.

برپایی تورهای گردشگری ویژه خانواده معظم شهدای منطقه ۲۰

گروه جهاد و حماسه: شهردار منطقه ۲۰ از اجرای طرح تورهای رایگان گردشگری در شهرری و تهران ویژه خانواده های معظم شهدا خبر داد.

تشییع اولین شهید سال 96 در پاکدشت

گروه جهاد و حماسه: مراسم تشییع پیکر اولین شهید سال 1396 امروز در پاکدشت برگزار می‌شود.

ترجمه آهنگین سوره «نباء»

گروه ادب: ترجمه آهنگین و ادبی حجت‌الاسلام والمسلمین دعوتی از سوره شریفه «نباء» منتشر شد.

سعید خواجه صالحانی؛ اولین شهید سال 96

گروه جهاد و حماسه: شهید سعید خواجه صالحانی، در منطقه عملیاتی سوریه از دیار شهید پرور پاکدشت به خیل شهدا پیوست.

منطقه فتح‌المبین؛ خاکی به تازگی خون شهیدان

گروه جهاد و حماسه: خاک منطقه فتح‌المبین نرم و کمی مرطوب است، قدم زدن روی این خاک آرام بخش است و روح را تازه می‌کند چراکه می‌دانیم خون شهیدان هدر نرفت و به لطف خدا کیان کشور حفظ شد و اکنون این وظیفه ما است پا جای پای شهدا بگذاریم و اجازه پا مال شدن خون شهیدان را ندهیم.

هجوم همه‌جانبه به دشمن در عملیات بیت‌المقدس 4

گروه جهاد و حماسه: عملیات بیت‌المقدس4 با حمله مخفیانه غواصان ایرانی آغاز شد، با حمله هوایی نیروهای ایران ادامه پیدا کرد و موجب فتح شاخ شمیران و سورمر شد.

لزوم توجه تئاتر «سوره ماه» به بومی‌سازی تولید آثار/ جشنواره، سالانه برگزار شود

گروه هنر: جشنواره تئاتر «سوره ماه» باید از همه امکانات خود در جهت تحقق مهم‌ترین هدفش که آن را پیش گرفته است، یعنی بومی‌سازی تولید آثار به منظور توجه بیشتر به استعدادهای شهرستانی نهایت بهره را ببرد.

اجرای ویژه‌برنامه نمایشی «رهروان عشق» از امروز در مناطق عملیاتی دفاع مقدس

گروه هنر: همزمان با نوروز 96 و اردوی راهیان نور، دفتر تئاتر خیابانی از امروز اول فروردین اقدام به اجرای ویژه برنامه نمایشی «رهروان عشق» در 4 استان منطقه عملیاتی دفاع مقدس می‌کند.

روزهای سخت سال که برای همسر مدافع حرم شیرین بود

گروه جهاد و حماسه: همسر شهید مدافع حرم، علی ناصری در مورد روزهای سخت سال 95 می‌گوید: سال 95 گرچه همسرم شهید شد و این اتفاق در ظاهر تلخ بود اما چون همسرم به آرزویش رسید و رستگار شد این اتفاق نیز شیرین بود، لحظه لحظه سال 95 با همه سختی‌ها، تلخی‌ها و شیرینی‌هایش را دوست دارم و می‌پذیرم.
یادداشت
گفتگو
گزارش