iqna

آموزش هنر قرآنی در فرهنگسرای معرفت

گروه هنر: فرهنگسرای معرفت در راستای ترویج هنر قرآنی، کلاس‌های معرق را برگزار کرده است.

تغییر در شورای صدور پروانه نمایش فرهنگی نبود

گروه هنر: عماد افروغ در یادداشتی ضمن انتقاد از نحوه تغییر اعضای شورای صدور پروانه نمایش بیان کرد: جابجایی افراد حق مشروع و مقبول هر مدیری از جمله معاونت سینمایی و شخص وزیر محترم است، اما اگر اعضای تغییر یافته را مطابق اصرار خود، از قبل در جریان این تغییر قرار می‌دادند فرهنگی‌تر نبود؟

جشنواره تئاتر «ضامن آهو» ظرفیت نمایش در مدارس را دارد

گروه هنر: آثار مطلوب نمایشی کودک و نوجوان هر ساله تولید و در جشنواره تئاتر «ضامن آهو» شرکت می‌کنند، این در حالی است که اجرای این آثار تنها محدود و منحصر به ایام جشنواره می‌شود در حالی که مسئولان برگزاری این جشنواره می‌توانند با امضای تفاهم‌نامه‌ای وزارت آموزش و پرورش را مأمور به اجرای عمومی این آثار در سطح مدارس کنند.

«سه سوت»؛ رمانی در حال و هوای انقلاب و جنوب برای نوجوانان

گروه ادب: یک نویسنده از انتشار کتاب جدیدش با عنوان «سه سوت» خبر داد و گفت: این اثر رمان انقلابی ویژه نوجوانان است.

اجرای نمایش محیطی «مأمن» در بوستان یاس فاطمی تهران

گروه هنر: نمایش محیطی «مأمن» که در اصل بازنمایی نمایشی صحنه‌هایی از دفاع مقدس محسوب می‌شود از فردا در بوستان یاس فاطمی اجرا خواهد شد.

پخش نمایش رادیویی «روزبه» با نگاهی به زندگی سلمان فارسی

گروه هنر: پخش مجموعه نمایشی «روزبه» که به فرازهایی از زندگی سلمان فارسی می‌پردازد از فردا در شبکه رادیویی نمایش آغاز خواهد شد.

بارش «باران» بر دکه‌های مطبوعاتی

گروه ادب: تازه‌ترین شماره ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری «باران» ویژه نوجوانان منتشر شد.

تمرکززدایی؛ ویژگی بارز جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است

گروه هنر: برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در جایی غیر از پایتخت موجب تمرکززدایی از رویدادهای مهم تئاتری می‌شود ضمن اینکه مردم به واسطه آن با بخشی از پیشینه تاریخی نقطه‌ای از ایران کهن اسلامی نیز آشنا خواهند شد.

133 مستند در جایزه شهید آوینی به نمایش در می‌آید

گروه هنر: در یازدهمین دوره جشنواره سینما حقیقت، بخشی ویژه‌ای با نام جایزه شهید آوینی وجود دارد که در آن 133 مستند به نمایش درخواهد آمد.

«بازگشت عیسی» عیان‌کننده ماهیت واقعی داعش است

مجتبی قره‌باغی، کارگردان مستند «بازگشت عیسی» گفت: در این کار از طریق یکی از اعضای ایرانی داعش، به نوع تبلیغات و فعالیت‌های این گروه تروریستی پرداختیم.

مدیریت دولتی آفت آئین‌های عاشورایی است

گروه هنر: هر کجا مراسم و آئین‌های عاشورایی توسط توده مردم مدیریت شده، در اوج شکوه و ابعاد زیبایی‌شناسانه بوده و هر جا خواسته‌ایم به آن ساختار مدیریت دولتی و حاکمیتی را تحمیل کنیم نتیجه عکس گرفته‌ایم و آن رویداد آئینی دچار افت شده است.

«رزم‌واره مدافعان حرم» تجلیل از مدافعان ناموس شیعه است

گروه هنر: معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری نخستین رزم واره مدافعان حرم که صبح امروز 30 مهرماه برگزار شد گفت: این رویداد سعی دارد یاد و آرمان‌های بزرگانی را تجلیل کند که با ایثارشان از ناموس شیعه و ملت ایران برخاسته‌اند.

پرداخت ساده‌انگارانه عاشورا در «هاتف»

گروه هنر: هاتف» از آن دست آثاری است که با هدف پرداختن به مضامین عاشورای تولید شده اما آنچه که در مجموعه عرضه می‌شود در سطح خلاصه شده است.

یادواره شهدای گردان انصار الرسول(ص) برگزار می‌شود

گروه جهاد و حماسه: یادواره شهدای گردان انصار الرسول(ص) لشکر 27 و تکریم رزمندگان گردان انصار الرسول(ص) و محله طرشت برگزار می‌شود.
یادداشت
گفتگو
گزارش