iqna

«ویلایی‌‌ها» را فیلمی متوسط دیدم

گروه هنر: یک تهیه‌کننده سینما گفت: به نظرم فیلم «ویلایی‌ها» با وجود داشتن داستانی نو و جذاب، کار متوسط بود که برای مدت‌ها در اذهان باقی نمی‌ماند.

تشریح مصوبات یکصدوچهل و دومین جلسه هیئت امنای جهاد دانشگاهی

گروه دانشگاه: دبیر هیئت امنای جهاد دانشگاهی، 11 مصوبه یکصد و چهل و دومین نشست هیئت امنای این نهاد را تشریح کرد.

شهید مصطفی چمران؛ نماد روحیه «آتش به اختیار» و فرهنگ جهادی

گروه جهاد و حماسه: رئیس شورای شهر تهران به ذکر نمونه‌هایی از اقدامات آتش به اختیار شهید مصطفی چمران در عرصه‌های سیاسی، انقلابی، علمی و فرهنگی پرداخت.

انگیزه خاورشناسان از مطالعات قرآن/ نقاط قوت و ضعف دایرة‌المعارف لایدن

گروه ادب: ناظر محتوایی دایرة‌المعارف قرآن انگیزه خاورشناسان از مطالعات قرآن را تبیین و نقاط قوت و ضعف دایرة‌المعارف قرآن را تشریح کرد.

حمایت از آثار ارزشمند با موضوع مقاومت و فلسطین

گروه ادب: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌ای به معاونان، مشاوران و مدیران این وزاتخانه بر حمایت از آثار ارزشمند با موضوع مقاومت و فلسطین تأکید کرد.

دایرة‌المعارف قرآن لایدن؛ دیکشنری در قبای دایرة‌المعارف

گروه ادب: مؤلف و محقق زبان و ادبیات عرب با شرح ابهامات بسیاری که در دایرةالمعارف قرآن لایدن به چشم می‌خورد، گفت: دایرةالمعارف قرآن لایدن دیکشنری است که مدعای دایرةالمعارفی دارد.

خدمات فونت «واضح» به قرآن و 16 علم مرتبط/‌ بازار کار قابل توجه «واضح»

گروه هنر: خط و فونت قرآنی «واضح» با توجه به نیازهای کنونی که بالتبع پیشرفت در تکنولوژی‌های ارتباطی و رایانه‌ای ابداع شده و اکنون به نسبت تنوع در حوزه‌های گوناگون آموزشی و تحقیقی قرآن بازار کار مطلوبی دارد.

حمایت همه‌جانبه مرکز رشد و شکوفایی فناوری‌ها و هنر قرآنی از پروژه «واضح»

گروه هنر: مرکز رشد و شکوفایی فناوری‌ها و هنر قرآنی در تمام مراحل شکل‌گیری و به انجام رسیدن طراحی فونت قرآنی «واضح» حمایت بی‌شائبه‌ای از گروه طراحان به عمل آورد.

خریداری فونت «واضح» به منظور فراگیر شدن در چاپ و نشر قرآن

گروه هنر: تاکنون غالب قرآن‌ها که با خط «عثمان طه» چاپ می شدند، رایگان در اختیار ناشران قرار می‌گرفت و لازم است اکنون حمایت و اهتمامی از سوی مسئولان به منظور خریداری مناسب امتیاز فونت «واضح» صورت گیرد تا این قرآن با قیمت مناسبی وارد بازار نشر شود.

شعر و غنای تکنیکی موسیقی؛ دو شرط برای حمایت از آثار ارزشی

گروه هنر: فرزاد طالبی با بیان اینکه تنها شعر و کلام ملاکی برای فاخر بودن موسیقی دینی و مذهبی نیست، اظهار کرد: به لحاظ موسیقیایی نیز باید آن کار استانداردهای لازم را داشته باشد تا بتوان به آن عنوان فاخر داد.

پیشنهاد 8 میلیون دلاری برای نفیس‌ترین قرآن جهان

گروه ادب: مدیر و سرمایه‌گذار پروژه نفیس‌ترین قرآن جهان اظهار کرد: برای خرید این قرآن پیشنهاد 8 میلیون دلاری هم داشته‌ایم اما هدف ما این است که این قرآن در داخل کشور باقی بماند.

پایان تیرماه؛ آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی

گروه دانشگاه: دانشجویان و طلاب می‌توانند تا پایان تیرماه آثار خود را به دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.

منزل چهارم سیر و سلوک آیت‌الله مظاهری در آستانه نشر

گروه ادب: مدیر انتشارات مؤسسه فرهنگی الزهرا(س) از انتشار منزل چهارم سیر و سلوک آیت‌الله العظمی مظاهری تا یک ماه دیگر خبر داد.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس «طعم جبهه» می‌گیرد

گروه جهاد و حماسه: هفتمین اردوی تابستانی «طعم جبهه» با حضور دانش‌آموزان استان تهران به میزبانی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از نیمه تیرماه تا بیستم شهریورماه برگزار می‌شود.

گلایه از نبود بازچاپ آثار و خلاق برنشمردن رمان‌های تاریخی

گروه ادب: نویسنده «تندبادی از سامرا» در نشست کتابخوان به اظهار گلایه از نبود آثارش در بازار نشر و تجدید چاپ نشدن آنها عنوان کرد: متاسفانه رمان تاریخی نیز در جشنواره‌ها جزء کارهای خلاق به شمار نمی‌آید، در حالی که سرشار از نوآوری است.
یادداشت
گفتگو
گزارش