iqna

قرآن جوان هدیه به رامبد جوان

گروه ادب: قرآن تفسیری و پیام‌رسان برای نوجوانان و جوانان، ترجمه‌ای خواندنی و متفاوت از قرآن است که به دلیل روان بودن و سادگی، ارتباط آسان با نوجوانان و جوانان برقرار می‌کند.

«سر چو نباشد جدا قابل تقدیم نیست»

گروه ادب: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالله حسینی شعری را به شهید محسن حججی تقدیم کرد.

آزادگان، معنایی که در سینما درک نشد

گروه هنر: آزادگان در سینمای ایران حضور پررنگ ندارند، گرچه چند کار خوب در این زمینه تولید شد، اما این تولیدات به لحاظ کمی در حدی نبوده که بتوان از آنها به عنوان شاخصه کافی برای سینمای دفاع مقدس نام برد.

ویژه‌نامه سالروز بازگشت آزادگان منتشر شد

گروه ادب: ویژه‌نامه سالروز بازگشت آزادگان از سوی خانه فرهنگ ایثار و مقاومت در ماهنامه «فرهنگ ایثار» منتشر شد.

سطحی‌نگری در سروش

گروه هنر: زردنویسی آفتی است که در رسانه‌های شنیداری و دیداری به امری رایج تبدیل شده، اما نکته تاسف‌آور این است که برخی نشریات که ادعای کار علمی کردن را نیز دارند به نوعی اسیر این سطحی‌نگری شده‌اند.

بخش مهمی از کارکنان ارشاد را قشر ایثارگر تشکیل داده‌اند

گروه هنر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 3 هزار و 409 کارمند، مسئول و مدیر در کسوت ایثارگر، جانباز، آزاده و شهید دارد و به این موضوع افتخار می‌کند.

شهدا و ایثارگران واسط نزول مواهب و انور الهی به جامعه بشری هستند

گروه جهاد و حماسه: نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه قرآن کریم به امت اسلامی امت وسط اطلاق می‌کند؛ یعنی امتی که واسط میان خدا و مخلوقات برای نزول مواهب و انوار الهی هستند به جرئت می توان گفت که شهدا و ایثارگران این میان از جمله سرآمدان این امت به شمار می‌روند.

تشابهات میان مدافعان حرم و مقاتل عاشورا حیرت‌آور است

گروه ادب: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ماجراهایی که در مورد شهدای مدافع حرم شاهد آن هستیم، گفت: تشابه زیادی میان این ماجراها با مقاتل مشهور عاشورا وجود دارد که این مسئله حیرت‌آور است.

انتشار ترجمه تفسیری گویا از قرآن/ لزوم ورود افراد متخصص به ترجمه

گروه ادب: مترجم «مفاتیح‌الجنان مستند» به انتشار ترجمه تفسیری گویا از قرآن اشاره کرد و گفت: افراد متخصص باید به ترجمه قرآن دست بزنند.

«ادب فنای مقربان» به جلد دهم رسید

گروه ادب: دهمین جلد از کتاب «ادب فنای مقربان» اثر آیت‌الله العظمی جوادی آملی از سوی نشر اسراء روانه بازار نشر شد.

فرهنگ ایثار و مقاومت در سطح جامعه بین‌الملل توسعه می‌یابد

گروه جهاد و حماسه: تفاهم‌نامه همکاری میان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با هدف همکاری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در سطح بین‌الملل امضا شد.

طرحی از شهید حججی در چنگال داعش؛ تداعی‌گر شرح حال شهید کربلا

گروه هنر: اخیراً در فضای مجازی طرحی از حسن جعفرنیا با موضوع شهادت شهید مدافع حرم شهید محسن حججی منتشر شده است که مصداق این عبارت است که خون شهدا در امتداد خط سرخ کربلاست.

«واضح» هویتی ایرانی به رسم‌الخط قرآن بخشیده است

گروه هنر: فونت «واضح» این امکان را که سختی‌های نظام تعلیمی در زمینه آموزش قرآن مرتفع شود فراهم آورده است به این معنی که مخاطب در مواجهه با چنین فونتی در عین حالی‌که با کلام وحی و واژگان عربی سر و کار دارد اما حس فارسی زبان بودن آنچه در پیشگاه اوست را دارد و لذا ارتباط بهتری با قرآن برقرار می‌کند.

نگاهی به سبک زندگی اسلامی در شب شعر طنز «گلستانه»

گروه ادب: شب شعر طنز «گلستانه» با نگاهی به سبک زندگی اسلامی و وقایع روز جامعه در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود.

وجود هنرمندانه آزادگان بالاترین درس برای ملت است

گروه جهاد و حماسه: مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران گفت: هنوز خاطرات بسیاری از آزادگان ثبت و ضبط نشده است و یکی از وظایف متولیان فرهنگی ثبت و ضبط خاطرات است.
یادداشت
گفتگو
گزارش