iqna

هند خشونت علیه مسلمانان را متوقف کند

گروه بین‌الملل: سازمان دیده‌بان حقوق بشر از افزایش حملات افراد خودسر در هند به مسلمانان و طبقات اجتماعی پایین‌تر جامعه ابراز نگرانی کرد.

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از عضویت عربستان در کمیته برابری جنسیت

گروه بین‌الملل: یک گروه دیده‌بان حقوق بشر موسوم به «دیده‌بان سازمان ملل» (UN Watch) از عضویت عربستان سعودی در «کمیته برابری جنسیت سازمان ملل» به شدت انتقاد کرده و این اقدام را با توجه به تبعیض آشکار این کشور علیه زنان، احمقانه و مضحک دانست.

بازداشت یکی از علمای بحرین

گروه بین‌الملل: نیروهای رژیم آل‌خلیفه بامداد امروز، 8 اردیبهشت‌ماه، «شیخ عبدالزهراء کربابادی»، از علمای بحرین را بازداشت کردند.

موفقیتم را به بسیج مردمی عراق هدیه می‌کنم

گروه بین‌الملل: زینب عدنان محمدحسن که در نخستین مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان کشورمان مقام سوم را از آن خود کرد، گفت: این موفقیت را لطف خدا می‌دانم و آن را به رزمندگان غیور بسیج مردمی عراق هدیه می‌کنم.

نفر دوم حفظ بزرگسالان: یک ساله کل قرآن را حفظ کردم + تلاوت

گروه بین‌الملل: یاسر الاحمد، حافظ سوریه‌ای که یک ساله کل قرآن را حفظ کرده است، در این باره گفت: 15 ساله بودم که حفظ آیات را آغاز کردم و پس از یک سال توانستم کل قرآن را حفظ کنم.

ایرانیان ملتی مهمان‌نوازند/ خوشحالم که دوم شدم

گروه بین‌الملل: نفر دوم پنجمین مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزی کشورمان در رشته حفظ کل با بیان این‌که ایرانیان ملتی مهمان‌نوازند، گفت: خوشحالم که دوم شدم و و خدای منان را شکر می‌گویم.

اشتیاق مسیحیان کنگو به یادگیری قرآن

گروه بین‌الملل: حافظ قرآن 27 ساله کشور آفریقایی کنگو گفت: مردم کشورم بسیار نسبت به یادگیری قرآن مشتاق هستند و حتی مسیحیان نیز کودکان خود را به مدارس اسلامی می‌فرستند تا قرآن را یاد بگیرند.

بانوی حافظ افغانستانی و پیشرفت تحصیلی در سایه قرآن

گروه بین‌الملل: صدیقه احمدی روی‌آوردن به قرآن را عامل پیشرفت در تحصیل و حفظ قرآن را یکی از مؤثرترین کارها برای تقویت حافظه می‌داند.

توزیع 40 هزار نسخه قرآن در گامبیا

گروه بین‌الملل: سازمان اسلامی حفظ میراث فرهنگی در گامبیا 40 هزار نسخه قرآن در میان مؤسسات مختلف و علمای سراسر این کشور آفریقایی توزیع کرد.

راهپیمایی مردم آمریکا در حمایت از مسلمانان

گروه بین‌الملل: مردم شهر «دوور» در ایالت دلاور آمریکا دیروز، ششم اردیبهشت‌ماه، برای نشان‌دادن همبستگی و حمایت خود از مسلمانان راهپیمایی کردند.

آیه‌ای که در این زمان کاربرد زیادی دارد

گروه بین‌الملل: سیدجواد ایوبی با اشاره به آیه‌ای از قرآن که می‌تواند در عصر حاضر کاربرد زیادی داشته باشد، گفت: این آیه برای کسانی است که آن چیزی را که خدا نفرموده است، اجرا می‌کنند.

نقش تأثیرگذار «خلاوی» سودان در تربیت حفاظ/ ضرورت الگوگیری از مسابقات روشندلان ایران

گروه بین‌الملل: علی بن‌محمد الزين مبروك تصریح کرد: مکتب‌خانه‌های سنتی آموزش قرآن که در زبان محلی «خلاوی» نامیده می‌شوند، نقش بسیار مهمی در تربیت حافظان کلام وحی در سودان داشته و با وجود فن‌آوری‌های نوین همچنان رونق گذشته را دارند.

شعار مسابقات یادآور فرمان وحدت‌آفرین قرآن است

گروه بین‌الملل: شعاری که مسئولان ایرانی برای برپایی بزرگترین رویداد قرآنی این کشور برگزیده‌اند، اشاره مستقیم به فرمان وحدت‌آفرین قرآن در آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا..: و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد و پراكنده نشوید..» دارد.

درگذشت قاری برجسته اندونزیایی حین ضبط تلاوت

گروه بین‌الملل: «جعفر عبدالرحمن»، قاری و استاد برجسته قرائت قرآن کشور اندونزی در حال ضبط تلاوت سوره مبارکه «ملک» جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

رشد هزار درصدی اسلام‌هراسی در آمریکا

گروه بین‌الملل: روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» نوشت: از زمانیکه دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا را دست گرفته تعداد حوادث ناشی از اسلام‌هراسی 1000 درصد افزایش یافته است.
یادداشت
گفتگو
گزارش