iqna

طرح «هر زائر یک قرآن» در حج + عکس

گروه بین‌الملل: اداره مصاحف و کتب تولیت امور مسجدالحرام و مسجد النبی طرح «هر زائر یک قرآن» را به منظور اهدای قرآن به زائران بیت‌الله الحرام آغاز کرده است.

عامل اهانت به پیامبر(ص) را مجازات کنید

گروه بین‌الملل: شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی ایالت «مینه‌سوتا»ی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از پلیس خواست عامل اهانت به پیامبر اسلام(ص) و مسلمانان در شهر ویلمار را به دادگاه قضایی معرفی و مجازات کند.

نگاه مثبت مفتی تاتارستان به مهاجران آسیای مرکزی

گروه بین‌الملل: کامل حضرت سمیعولین، مفتی جمهوری تاتارستان رفتار مهاجران آسیای مرکزی در این جمهوری را مثبت ارزیابی کرد.

پرونده عامل حمله به مرکز اسلامی «کلرادو» در دادگاه سلامت

گروه بین‌الملل: پرونده عامل حمله به مرکز اسلامی شهر «فورت کالینز» در ایالت «کلرادو» آمریکا به دلیل داشتن مشکلات روانی برای محاکمه به دادگاه سلامت ارجاع داده شد.

مراسم درهای باز مسجد «لیبرویل» در آمریکا

گروه بین‌الملل: مسجد روستای «لیبرویل» در شهرستان «لیک» ایالت «ایلینوی» آمریکا در صفحه توئیتر خود از غیرمسلمانان برای شرکت در مراسم درهای باز دعوت کرد.

حمله انتحاری سلفیان تندرو به نیروهای حماس

گروه بین‌الملل: منابع امنیتی اعلام کردند در درگیری بین نیروهای امنیتی حماس با یک گروه اسلام‌گرای تندروی رقیب، در نزدیکی مرز نوار غزه با مصر، دو نفر از طرفین کشته شدند.

برگزاری سلسله نشست‌‌های «ریشه‌های مسلمانان در کارائیب»

گروه بین‌الملل: دانشگاه جزایر ویرجین از جزایر خودگردان متعلق به آمریکا از امروز، 26 مرداد، میزبان سلسله نشست‌های ریشه‌های مسلمانان در منطقه کارائیب می‌شود.

واکنش الوفاق بحرین به فریبکاری آل خلیفه

گروه بین‌الملل: جمعیت ملی اسلامی الوفاق بحرین امروز(پنج شنبه) به ادعای رژیم آل خلیفه درباره گفتگوی تلفنی نخست وزیر سابق قطر و شیخ علی سلمان دبیرکل سابق این جمعیت علیه منافع ملی این کشور واکنش نشان داد.

تعیین جایزه برای شناسایی عامل بمب‌گذاری مسجد

گروه بین‌الملل: پلیس «اف بی آی» بخش مینه سوتا جایزه 30 هزار دلار برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری عامل بمب‌گذاری مسجد مینه سوتا شود، تعیین کرد.

معماری مساجد در پاكستان/ از طراحی خیمه‌ای شکل تا بزرگ‌ترین گنبد + عکس

گروه بین‌الملل: پاكستان مساجد، حسینیه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه و نهادهای فرهنگی و مذهبی بسیاری دارد و طراحی مساجد این کشور در نوع خود کم نظیر است.

آموزش قرآن در مدرسه نظامی قازان

گروه بین‌الملل: در مراکز آموزشی مدرسه نظامی «تانک» قازان، پایتخت جمهوری تاتارستان روخوانی قرآن و نحوه خواندن نماز به نظامیان آموزش داده می‌شود.

راه‌اندازی نخستین شبکه تلویزیونی اسلامی در کنیا

گروه بین‌الملل: نخستین شبکه تلویزیونی اسلامی کنیا که برنامه‌های آن در سیستم‌ عامل‌های دیجیتال هم قابل پخش است، در نایروبی، پایتخت این کشور راه‌اندازی شد.

فعالیت‌های قرآنی ایران در ارمنستان روی آنتن سیما

گروه بین‌الملل: گروه فعالیت‌های قرآنی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان امروز ، 25 مردادماه از برنامه «رصد» شبكه قرآن و معارف سیما تشریح می‌شود.

فرصت مطالعاتی استاد اسلام‌شناسی دانشگاه زیمبابوه در ایران

گروه بین‌الملل: خانم سیلیندیوه ژینگووانیسه به همت مركز توسعه همكاری‌های علمی ـ دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور بهره‌مندی از فرصت مطالعاتی به كشورمان سفر كرد.

پاسخ روزنامه اسلام‌ستیز انگلیسی به اعتراضات/ احتمال پیگرد قانونی

گروه بین‌الملل: سخنگوی روزنامه سان در پاسخ به اعتراضات گسترده جامعه انگلیس به یک مقاله ضداسلامی چاپ شده در این روزنامه، همه اتهامات را رد کرد.
یادداشت
گفتگو
گزارش