iqna

لغو بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین برای هشتمین ماه متوالی

گروه بین‌الملل: نیروهای امنیتی بحرین امروز، ششم اسفندماه، نیز از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین در منطقه محاصره شده «الدراز» ممانعت کردند.

استعفای اعتراضی کارمند مسلمان کاخ سفید

گروه بین‌الملل: یک کارمند زن مسلمان آمریکایی در کاخ سفید فاش کرد که به دلیل صدور فرمان جنجالی و مشهور ترامپ درباره ممنوعیت ورود اتباع هفت کشورمسلمان از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

نمایان‌شدن پایه‌های یک مسجد تاریخی در بحرین

گروه بین‌الملل: بارش‌های شدید اخیر در جزیره «ستره» بحرین سبب شد که پایه‌های یک مسجد تاریخی تخریب‌شده که قدمت آن بین 7 تا 8 قرن تخمین زده می‌شود، نمایان شود.

لغو نماز جمعه داعش در مساجد غرب موصل

گروه بین‌الملل: یک منبع آگاه در موصل از لغو نماز جمعه در بیشتر مساجد بخش تحت اشغال داعش و ناپدید شدن خطیبان معروف این گروهک تروریستی خبر داد.

توطئه تقویت حضور یهودیان در قدس

گروه بین‌الملل: رژیم صهیونیستی 190 میلیون دلار برای اجرای پروژه‌های تقویت حضور یهودیان در شهر قدس به‌ویژه قدس شرقی اختصاص داد.

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از شیوه محاکمه غیرنظامیان در بحرین

گروه بین‌الملل: سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم مقامات بحرین برای تصویب قانونی که محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی را مجاز می‌کند، به شدت انتقاد کرد.

کشیش مسیحی که قرآن درس می دهد

گروه بین‌الملل: کشیشی در غرب سیاتل، با تدریس قرآن به همشهریانش قصد دارد جهالت و نادانی حول محور دین اسلام را از بین ببرد و شباهت‌ها و تفاوت‌های میان دو مذهب را نشان دهد.

راه‌اندازی کمپین «همه روهینگیا هستیم»

گروه بین‌الملل: گروهی از فعالان بشردوست کمپین جدیدی را در حمایت از مسلمانان روهینگیا، با شعار «همه روهینگیا هستیم» راه‌اندازی کرده‌اند.

حبس روحانیون موجب تضعیف دین اسلام نخواهد شد

گروه بین‌الملل: «مجمع روحانیون جمهوری آذربایجان»، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت بازداشت حجت الاسلام «سردار حاج حسنلی» روحانی سرشناس این کشور تأکید کرد که اتهام‌های بی‌اساس به روحانیون و حبس آنان هیچ‌گاه موجب تضعیف دین اسلام نخواهد شد.

روز جهانی «دعا» در 170 کشور برگزار می‌شود

گروه بین‌الملل: پیروان ادیان مختلف به ویژه مسیحیان در بیش از 170 کشور جهان، روز جهانی دعا را در سوم مارس (13 اسفند) گرامی می‌دارند.

بازگشت هزار پناهنده روهینگیایی به میانمار

گروه بین‌الملل: حدود هزار پناهنده مسلمان روهینگیایی پس از اعلام اتمام عملیات نظامی میانمار به روستاهای خود در اقلیم آراکان بازگشتند.

ترویج نماز اول وقت در خیابان‌های دوحه + عکس

گروه بین‌الملل: مرکز «حیاة جدیدة» وابسته به مؤسسه خدمات بشردوستانه «راف» قطر به منظور آسان‌ترکردن اقامه نماز اول وقت برای مردم اقدام به استقرار سجاده‌ در کنار معابر و پارک‌های این کشور کرده است.

رایزنی نماینده ایران با مؤسسه قرآنی «جماران» در كراچی

گروه بین‌الملل: مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی به منظور ارائه راهكارهای مناسب و مطلوب در راستای پیشبرد فعالیت‌های قرآنی در كراچی از مؤسسه علوم قرآنی «جماران» در این شهر بازدید و با رئیس مؤسسه دیدار و گفت‌و‌گو كرد.

اطعام آوارگان مسلمان روهینگیایی در راخین

گروه بین‌الملل: مؤسسه فعالیت‌های بشردوستانه «الحیاة» طرح خیریه‌ اطعام آوارگان مسلمان روهینگیایی را در شمال شهر «منگدو» واقع در ایالت راخین میانمار اجرا کرد.

کنفرانس دفاع از زیارتگاه‌ها با حضور شیعه و سنی در پاکستان

گروه بین‌الملل: کنفرانس بزرگ «دفاع از زیارتگاه‌ها و مزارهای اولیاء» فردا، پنجم اسفندماه، با حضور احزاب و علمای شیعه و سنی در «سیون شریف» ایالت سند پاکستان برگزار می‌شود.
یادداشت
گفتگو
گزارش