کد خبر: 3663178
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
گروه بین‌الملل: درگیری‌های میان مسلمانان و مسیحیان در شهر «بانگی»، پایتخت آفریقای مرکزی، منجر به کشته‌شدن دست‌کم 7 مسلمان و زخمی‌شدن شماری از آنان شد.
کشته شدن دست کم 7  تن در درگیری میان مسلمانان و مسیحیان در «بانگی»
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن کریم (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «الجزیرة نت»، درگیری‌ میان مسلمانان و مسیحیان پس از انفجار یک بمب دست‌ساز توسط دو فرد ناشناس در مراسم جشنی در یک محله مسلمان‌نشین ایجاد شد. 

در همین رابطه یکی از مسلحان جنبش «سلیکا»(گروه مبارزاتی متعلق به مسلمانان در آفریقای مرکزی) در گفت‌و‌گو با الجزیره، در این باره گفت: پیکر مسلمانانی که در این درگیری‎ها کشته شده‎اند از خیابان‌ها و بیمارستان‌ها به مسجد محله انتقال داده شده است. 

وی همچنین تصریح کرد:  تاکنون 10 مسلمان نیز مفقود شده‌‌اند که هنوز از سرنوشت آن‌ها خبری نیست.  

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از «ایرفی فرهوسل»، سخنگوی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای مرکزی در این باره اعلام کرد: دو موتورسوار یک بمب دست‌ساز را به داخل یک قهوه‌خانه که در آن جشنی برپا بود، پرتاب کردند که این امر منجر به زخمی‌شدن تعداد زیادی از افراد حاضر شد که 21 تن از آن‌ها به اورژانس بیمارستان شهر بانگی منتقل شدند. 

همچنین یکی از مسئولان سازمان پزشکان بدون مرز نیز از انتقال هفت مجروح دیگر به بیمارستان در محله «سیکا» شهر بانگی خبر داد. 

گفتنی است، حملاتی که از سوی شبه نظامیان مسیحی «آنتی بالاکا» علیه مسلمانان صورت می‌گیرد در ماه‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. 

سازمان‌های حقوقی این گروه را به انجام جنایات ضدانسانی علیه مسلمانان متهم می‌کنند.

جنگ داخلی در آفریقای مرکزی از سال 2013 میان اکثریت مسیحی و اقلیت مسلمان آغاز شد که دخالت نظامی فرانسه و به دنبال آن سازمان ملل متحد را در پی داشته است. 

این درگیری‌ها در ماه‌های گذشته افزایش یافته که بر اساس گزارش‌های سازمان ملل متحد موجب آواره‌شدن نزدیک به یک میلیون و 100 هزار شهروند آفریقای مرکزی را به دنبال داشته است.

یادآور می‌شود، شورشیان مسیحی موسوم به جنبش «آنتی بالاکا»، گروهی تندرو و افراطی از مسیحیان در آفریقای مرکزی هستند که هر از چندگانی اقدام به انجام اقدامات خشونت‌آمیز علیه مسلمانان می‌کنند/. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: