کد خبر: 3804197
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
گروه بین‌الملل- وزیر آموزش و پرورش مالزی در مراسم افتتاح دوره مخصوص تربیت مدرسان حفظ قرآن در این کشور، این دوره را تحولی مهم در نظام آموزشی این کشور دانست.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی برناما؛  «مزلی مالک»، وزیر آموزش و پرورش مالزی، روز گذشته یک دوره تربیت مدرس حفظ قرآن در این کشور را افتتاح کرد.

وی در این مراسم  گفت که این برنامه، برای دانش‌آموزان  رشته حفظ  قرآن فرصتی فراهم می‌کند که در مدارس دولتی آموزش‌های رسمی و روشمند ببینند.

وی این طرح را رویکردی استراتژیک دانست که ابعاد تازه‌ای به نظام آموزشی مالزی می‌بخشد. وی افزود: این اولین مرحله از این برنامه آزمایشی است و تا پایان سال جاری، ما این برنامه آزمایشی را توسعه خواهیم داد.

وی افزود: برنامه ویژه آموزشی، یک برنامه متمرکز و آموزش ابتکاری سیستماتیک برای دانش‌آموزان رشته حفظ در سنین بین 17 تا 18 سال و آماده‌سازی آنها برای امتحان کسب مدرک آموزش مالزی(SPM) است.

وی اظهار امیدواری کرد که این برنامه ویژه، همکاری مثبتی را از تمامی طرف‌ها در مؤسسات آموزشی رسمی و مدارس خصوصی تحفیظ به همراه داشته باشد، زیرا این برنامه تأثیر بسیار مثبتی بر اطمینان دسترسی به آموزش‌های کیفی در مدارس رسمی دارد.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: