iqna

ششمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار می‌شود

گروه اندیشه: در جهت گفتمان‌سازی محتوایی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ششمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به همت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اواخر هفته آینده برگزار می‌شود.

ریشه برقراری نسبت میان مرگ ناگهانی و گناه

گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی در جلسه تفسیر خود اظهار کرد: کسی حق ندارد گناه خود را به روز خاصی نسبت بدهد، زیرا زمان، نحس نیست بلکه ما با اعمال خودمان روزی را نحس و روز دیگری را یمن می‌کنیم به همین دلیل گفته‌اند اگر فلان گناه زیاد شود مرگ ناگهانی زیاد خواهد شد.

موسوعه «خطابات العامه عن النبی و الائمه» منتشر شد

گروه حوزه‌های علمیه: موسوعه «خطابات العامه عن النبی و الائمه» از سوی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) و به مناسبت بعثت پیامبر(ص) منتشر شد.

جلسه توجیهی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود

گروه اندیشه: جلسه توجیهی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی به منظور رفع ابهامات واحدها در تدوین برنامه، در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.

حوزویان از عضویت در احزاب و تشکل‌های سیاسی خودداری کنند

گروه حوزه‌های علمیه: مدیر حوزه‌های علمیه در نامه‌ای به مدیران استانی حوزه گفت: انجام رسالت روحانیت و حوزه‌های علمیه ایجاب می‌کند، کلیه حوزویان، فضلا و طلاب معزز در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نسبت به تشویق و ترغیب مخاطبین خود برای شرکت در انتخابات اقدام کنند.

ساختن شایعات و نقل آن حرام است/ آرزوهای دراز؛ عامل بدبختی انسان

گروه حوزه‌های علمیه: مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه همه تلاش کنند تا انتخابات رنگ و بوی اسلامی داشته باشد، تاکید کرد: اینکه عده‌ای شایعاتی برای حکومت چهار روزه دنیا درست کنند و برخی نیز آن را نقل می‌کنند، حرام است و از دید قرآن مجازات و عذاب شدیدی دارد.

برگزاری «نماز وحدت» در دانشگاه مذاهب اسلامی

گروه دانشگاه: «نماز وحدت دانشجویان شیعه و سنی» به همت معاونت دانشجويی و فرهنگی و كانون قرآن و عترت دانشگاه مذاهب اسلامی، در نمازخانه این دانشگاه برگزار شد.

کانال رسمی تلگرام جهاددانشگاهی افتتاح شد

گروه شبکه‌های اجتماعی: کانال تلگرام رسمی جهاددانشگاهی راه‌اندازی شد و مخاطبین این کانال، می‌توانند علاوه بر اطلاع از برنامه‌های جهاد دانشگاهی از دستاوردها و فعالیت‌های این مجموعه به صورت کاملا به‌روز مطلع می‌شوند.

مقالات علمی از رهگذر 4 دوره ارزیابی گذشتند

گروه دانشگاه: دبیر همایش پژوهش‎های قرآنی از وصول 421 مقاله و 4 دور ارزیابی این مقالات در دبیرخانه علمی همایش خبر داد.

پذیرش سمتی که در توان فرد نیست غصب است

گروه حوزه‌های علمیه: استاد حوزه علمیه گفت: اگر کسی می‌داند نمی‌تواند مسئولیتی را بپذیرد ولی باز هم آن را قبول می‌کند این جایگاه را غصب کرده است.

پنل عربی همایش بین‌المللی پژوهش‎های قرآنی در سیطره عراقی‎ها

گروه دانشگاه: پنل عربی همایش بین‎المللی پژوهش‎های قرآنی در حالی برگزار شد که تمامی برگزیدگان این همایش که در این بخش به ارایه مقاله پرداختند از کشور عراق بودند.

سخن‌پردازی در مورد بعثت ناگهانی پیامبر(ص) با حقایق تاریخی هماهنگ نیست

گروه حوزه‌های علمیه: رئیس پژوهشکده دانشنامه‌نگاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: آن چه در برخی روایات نادرست مبنی بر بعثت ناگهانی پیامبر(ص) مطرح می‌شود با حقایق تاریخی هماهنگی ندارد.

نتایج دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی اعلام شد

گروه اندیشه: مقالات برگزیده دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی توسط کمیته علمی این همایش اعلام شد.

دورهمی پژوهشگران دانشگاه علوم و معارف در پنل فارسی همایش پژوهش‌های قرآنی

گروه دانشگاه: دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی صبح امروز در حالی آغاز به کار کرد که نیمی از مقالات ارائه شده در بخش فارسی و همه داوران پنل نخست از دانشگاه علوم و معارف قرآن بودند.

گفتمان اسد‌آبادی و تاثیر آن بر گونه‌های مطالعات قرآنی معاصر

گروه اندیشه: سید‌جمال‌الدین اسد‌آبادی با تاسیس گفتمان عصری‌سازی فهم قرآن و بازگشت به قرآن بر گونه‌های متعدد مطالعات قرآنی تاثیر گذاشته است.
یادداشت
گفتگو
گزارش