کد خبر: 3800878
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
گروه بین‌الملل ـ موزه آلتونا در هامبورگ میزبان نمایشگاهی به نام «محله آلتونا» است که در آن، مسلمانان آلمان در قالب مصاحبه‌های ویدئویی درباره اهمیت اعتقادات مذهبی‌شان در زندگی روزمره گزارش می‌دهند.

به گزارش ایکنا؛ دهه‌هاست که مسلمانان از مذاهب، قومیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف در منطقه آلتونا هامبورگ زندگی می‌کنند. از این رو، آیهان سالار، فیلمساز اهل هامبورگ، نمایشگاهی در موزه آلتونا برپا کرده است که در آن ۲۱ مسلمان از محله آلتونا در قالب مصاحبه‌های ویدئویی درباره نقش و اهمیت اعتقادات مذهبی‌شان در زندگی روزمره گزارش می‌دهند.

این نمایشگاه تا سوم اکتبر سال جاری میلادی(11 مهرماه 98) در موزه آلتونا برپاست و در میان این بیست و یک نفر، بسیاری از دانشجویان مسلمان، وکیل، داروساز، امام جماعت، متخصص الهیات اسلامی، معمار و حتی یک طراح مد از این منطقه نیز دیده می‌شوند.

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ این افراد در حال انجام امور شخصی خود، با آیهان سالار مصاحبه کرده‌اند. به همین دلیل، هر مصاحبه در فضای متفاوت ضبط شده است. به عنوان مثال، یکی از مصاحبه‌شوندگان تسبیح در دست دارد و دیگری مشغول ورق زدن کتاب شعر است. شخصی با چوب هاکی مشغول بازی است و فرد دیگری رمان انگلیسی می‌خواند. آنها در قالب مصاحبه‌های ویدئویی، برای بازدیدکنندگان توضیح می‌دهند که تعالیم، فرامین و وظایف دینی در زندگی روزمره آنها اهمیت زیادی دارد.

مسئولان موزه اعلام کردند:«هدف از شکل‌گیری این نمایشگاه،‌ ارائه فرصت‌هایی برای بحث و تبادل نظر در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی و واقعیت زندگی مسلمانان است. بیشتر مصاحبه‌شوندگان دانش‌آموزان و دانشجویان مسلمان منطقه آلتونا هستند، اما در میان آنها افرادی از حرفه‌های مختلف نیز دیده می‌شوند.»

در اطلاعیه مسئولان موزه درباره انتخاب نام «محله آلتونا» برای این نمایشگاه آمده است: «به دلیل اینکه این نمایشگاه درباره شرایط زندگی مسلمانان محله آلتونا است و کافه‌ها، بازارها، مساجد و ... این بخش از شهر هامبورگ را به نمایش می‌گذارد، عنوان «محله آلتونا» برای آن انتخاب شده است.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: