کد خبر: 3821598
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
در پی اظهارات یک راهب بودایی؛
گروه بین‌الملل ـ فعالان سیاسی، سیاستمداران و اعضای اقلیت مسلمان سریلانکا می‌گویند سخنان اخیر «واراکاگودا سری گناناراتانا» راهب سریلانکایی درباره سنگسارکردن مسلمانان، می‌تواند موجب تنش‌های بیشتر و خشونت‌های مضاعف علیه آنان شود.

خشونت علیه مسلمانان در سریلانکا شدت می‌گیردبه گزارش ایکنا به نقل از الجزیره؛ در شرایطی که پس از حملات تروریستی اخیر در سریلانکا خشونت‌ها و بدرفتاری‌ها علیه مسلمانان این کشور شدت گرفته،‌ یک راهب سریلانکایی به دلیل گزارش‌های بی‌اساس درباره عقیم‌شدن زنان بودایی توسط یک پزشک مسلمان، سنگسارشدن مسلمانان را خواستار شد.

چند هفته قبل مهاجمان بودایی به بسیاری از خانه‌ها و فروشگاه‌های مسلمانان در سریلانکا حمله و به آنها خسارت وارد کردند.

این حمله‌ها در واکنش به بمب‌گذاری‌ و حمله تروریستی به چند کلیسا و هتل در مراسم روز «عید پاک» که منجر به کشته شدن 250 نفر شد، روی داد که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت.

در میان این آشوب و تنش در سریلانکا، «گناناراتانا» اتهاماتی واهی را تکرار کرد که یک پزشک مسلمان در بخش مرکزی «کورونگالا»، چهار هزار زن بودایی را مخفیانه عقیم کرده است.

این راهب سریلانکایی در یک سخنرانی که در کانال تلویزیونی دولتی پخش شد، گفت: برخی از زنان می‌گویند کسانی مثل این دکتر باید سنگسار شوند و این کار باید انجام شود.

لازم به ذکر است که 70 درصد جمعیت سریلانکا را بوداییان تشکیل می‌دهند و حدود 10 درصد این جمعیت نیز مسلمان هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: