iqna

شوخی آری یا خیر؟/ مزاح معقول یک نیاز است

گروه اجتماعی: شوخی و مزاح معقول یک نیاز است که پیشوایان معصوم(ع) به آن توصیه کرده‌اند البته برای شوخی معیار و ملاک و خط قرمزی وجود دارد و آن این است که مردم از شوخی‎های بی‎محتوا و تمسخرآمیز نهی شده‌اند که به وقار و متانت و ایمان آن‌ها آسیب می‎رساند و موجب کینه و کدورت و آبروبری می‎شود.

امامزاده محمد(ع)؛ امامزاده‌ای نام‌آشنا در غرب کشور

گروه فرهنگی: بقعه امامزاده محمد(ع) کوهدشت در انتهای خاک طرهان و در میان شهرکی به‌نام درب‌گنبد واقع شده است که در ایام مختلف سال پذیرای زائران زیادی از غرب کشور است.این امامزاده تقریبا برای کل غرب کشور آشنا و مردم برای زیارت و سیاحت به خصوص در ایام عید نوروز به این مکان مقدس مشرف می‌شوند.

هشدار برای ایمن نبودن از روزگار/فریفته دنیا نشویم

گروه معارف: انسان باید از دنیا و نعمت‌های آن به بهترین وجه استفاده کند، اما هیچ‌گاه فریب آن‌را نخورد و از مکر آن، آسوده نباشد.زمانه و دنیا و جاذبه‌ها و حوادث آن، دائماً در کار فریب آدمیانند و کسانی‎که شیفته‌اش می‎شوند و به آن اطمینان می‎کنند و آسوده می‎خوابند، در چنگال حیله‌های آن گرفتار می‎شوند.

اقتصاد مقاومتی؛ حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال

گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که نتیجه اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال در جامعه است، گفت: تکرار اقتصاد مقاومتی نشانه این است که گرچه اقدامات خوبی در سال گذشته صورت گرفته اما انتظار مردم و رهبر برآورده نشده و باید اقتصاد مقاومتی ادامه پیدا کند.

جمع‌آوری و ساماندهی 125 هزار سند دفاع مقدس طی سال 95 در لرستان

گروه فرهنگی: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به این‌که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس طی هفت سال گذشته حدود ۲۵ هزار سند را توانسته است بازسازی کند، گفت: در سال ۹۵ بیش‌از ۱۲۵ هزار سند را بازسازی و برای نگهداری در بایگانی آماده کرده‌ایم.

اجرای طرح قرآنی «صبح روشن» با مشارکت 2500 نفر در زندان‌های لرستان

گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس اداره فرهنگی اداره‌کل زندان‌های لرستان از اجرای طرح قرآنی «صبح روشن» با شرکت دو هزار و 500 نفر از مددجویان زندان‌های استان خبرداد.

وجود 107 بقعه متبرکه در لرستان

گروه فرهنگی: در استان لرستان بیش‎از 107 بقعه متبرکه وجود دارد که در ایام نوروز نوروز زائران زیادی از سایر شهرها و استان‌های کشور را به خود جذب می‌کنند.

اجرای طرح «یاران موعود» در 20 مدرسه لرستان

گروه فرهنگی: مسئول واحد خواهران بنیاد مهدویت لرستان از اجرای طرح «یاران موعود» ویژه مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه استان خبرداد و گفت: این طرح با مشارکت 12 نفر از مربیان مهدویت در سطح 20 مدرسه اجرا شد.

نگاهی به نامه تربیتی امام علی(ع) به امام حسن‌(ع)

گروه اجتماعی: امام علی(ع) در نامه خود به امام حسن‌مجتبی(ع) به‌عنوان یک مربی و معلم، شیوه تربیت جوان را در جملاتی کوتاه اما ژرف و پُرمغز، به قلم آورد و در قالبِ نامه‌ای برای همه روزگاران به یادگار گذاشت.

تالیف ۶۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در لرستان

گروه فرهنگی: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان از تولید بیش‌از ۶۰ عنوان کتاب طی سال ۹۵ توسط اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خبرداد و گفت: تعداد ۴۵عنوان طی خرداد ماه ۹۶ هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر رونمایی خواهند شد.
یادداشت
گفتگو
گزارش