iqna

نقش ورزش در کاهش آسیب‎های اجتماعی/فرهنگ ورزش همگانی نهادینه شود

گروه اجتماعی: مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با تاکید بر نقش موثر خانواده‌ها در ورزش، گفت: باید فرهنگ ورزش همگانی در جامعه نهادینه شود تا متناسب با آن اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش یابد.

کسب رتبه برتر بنیاد شهید دورود از نظر جمع‌آوری اسناد شهدا

گروه اجتماعی: معاون فرهنگی بنیاد شهید و امو رایثارگران لرستان گفت: شهرستان دورود در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ورزشی اردویی، آموزش، جمع‌آوری اسناد شهدا رتبه برتر را در بین شهرستان‌های استان دارا است.

رونمایی کتاب ««راز اسارت و راه نجات انسان در قرن ۲۱» در کوهدشت + عکس

گروه فرهنگی: طی مراسمی از کتاب «راز اسارت و راه نجات انسان در قرن ۲۱» اثر بهروز پیری در کوهدشت رونمایی شد.

اعزام 22 لرستانی زائر اولی‌ به عتبات عالیات

گروه اجتماعی: معاون اوقاف لرستان از اعزام تعداد 22 نفر از خدام و هیات امناء مساجد و امامزادگان که تاکنون موفق به زیارت عتبات عالیات نشده‌اند از محل نیات واقفین به عتبات عالیات خبرداد.

گزارش تصویری مسابقات قرآن بنیاد شهید لرستان

گروه فعالیت‌های قرآنی: مسابقات رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل و حفظ قرآن کریم جمعه، هشتم اردیبهشت‌ماه با حضور ۹۰ شرکت‌کننده از خانواده شهدا و ایثارگران در خرم‌آباد برگزار شد.

اجرای 124 برنامه توسط تبلیغات اسلامی لرستان در هفته معلم

گروه اجتماعی: معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان از اجرای 124 برنامه فرهنگی در سالروز شهادت مطهری و روز معلم در این استان خبر داد.

تربیت نادرست؛ بلای خانمان‌سوز جوامع بشری

گروه اجتماعی: نویسنده لرستانی معتقد است که امروزه بلای خانمان‌سوز جوامع بشری غالباً از تربیت نادرست افراد ناشی می‎شود کمااینکه ریشه ناهنجاری‎ها و نابسمانی‎های اجتماعی و فرهنگی نیز از عدم توجه به اصول تربیت و روش صحیح در رشد اخلاقی کودکان و نوجوانان است.

آموزش دانش‌آموزان برای اشتغال و تولید؛ یکی‌از مهم‌ترین رسالت‌های معلمان

گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که معلمان باید انسان‌های مؤمن و انقلابی تربیت کنند، یکی‌از رسالت‌های مهم معلمان را آموزش و تعلیم برای اشتغال و تولید دانست و اظهارکرد: امروز باید معلمان ما مهارت‌های لازم برای اشتغال و تولید را به دانش‌آموزان تعلیم ‌بدهند و جوانان باید چرخ تولید و اشتغال را از همان دوران جوانی به‌وجود بیاورند.

بی‎حجابی؛ شکستن احکام اسلامی در ملاعام

گروه اجتماعی: هدف از آفرینش انسان ـ چه مرد و چه زن ـ تکامل و قرب معنوی است و معنویت در همه ادیان با پوشیدگی و وقار، توأم است. بی‎حجابی در واقع شکستن احکام اسلامی در ملاعام است.

وجود 660 هزار خیّر مدرسه‌ساز در داخل و خارج کشور

گروه اجتماعی: رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور از وجود 650 هزار خیّر مدرسه‌ساز در داخل کشور و بیش‌از یک‌هزار خیر مدرسه‌ساز در خارج کشور خبرداد و گفت: ما نه تنها در داخل کشور بلکه در بیرون مرزهای کشور فعالیت خود را شروع کرده‌ایم چرا که به این نتیجه رسیده‌ایم که 10 درصد ملت ایران در سراسر جهان اقامت دارند.
یادداشت
گفتگو
گزارش