iqna

ثبت نام ۹۸۰۰ لرستانی در سامانه سماح/ مشتاقان اربعین دریافت ویزا را به روزهای پایانی موکول نکنند

گروه فرهنگی: مدیرکل حج و زیارت استان لرستان از ثبت‌نام ۹ هزار و ۸۰۰ لرستانی در سامانه سماح خبر داد و گفت: زائران اربعین اخذ ویزای خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

افتتاح اولین پروژه آب‌رسانی خیّرساز در لرستان

گروه اقتصاد: مدیر عامل شرکت آبفار لرستان از اجرای طرح آب‌رسانی به روستاهای استان توسط خیرین خبر داد و گفت: ظرف یک ماه آینده نیز طرح آبرسانی به بیش از هشت روستای شهرستان نورآباد انجام می‎شود.

آمادگی 1500 الشتری برای حضور در مراسم اربعین/ 50 ‌طلبه ثبت‌نام کردند

گروه اجتماعی: رئیس اداره تبلیغات اسلامی سلسله از اعلام آمادگی 1500 الشتری برای حضور در پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: ثبت‌نام بیش از 50 طلبه و روحانی برای حضور در این همایش عظیم بیانگر این مطلب است که روحانیان این فرصت‌ها را به‌خوبی می‌شناسند و در آن حضور جدی دارند.

رفتار حضرت زینب(س)؛ تسکین آلام مادر شهید حججی‌ها

گروه اجتماعی: معاون فرهنگی ارشاد لرستان صاحب بینش و اندیشه بودن حضرت زینب(س) را یکی‌از ویژگی‌های مهم آن حضرت برشمرد و اظهار کرد: وقتی مادران شهدای ما مانند شهید حججی‌ها، رفتار حضرت زینب(س) را شنیده‌اند، راحت‌تر با سر بریده شده عزیزان‌شان کنار می‌آیند.

مستندسازی حرکت اربعین در لرستان

گروه فرهنگی: مدیرکل بنیاد شهید لرستان با تاکید بر مستندسازی حرکت اربعین و این‌که یکی‌ از راهبردهای برچیده شدن آسیب‌ها توجه عمیق به اربعین است، اظهار کرد: موکب‌ها و گروه‌های مردمی که متولی مراسم اربعین هستند باید بخشی از فعالیت خود را به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دهند.

توزیع زندگی‌نامه شهدای لرستان میان زائران اربعین

گروه فرهنگی: مسئول کمیته مردمی ستاد اربعین حسینی لرستان از توزیع زندگی‌نامه شهدای لرستان میان زائران اربعین حسنی خبر داد.

توجه به نقش خانواده در افزایش و یا کاهش اعتماد به نفس فرزندان

گروه اجتماعی: امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان این‌که خانواده است که موجب افزایش اعتماد به نفس و یا ضعف در نفس فرزندان می‌شود، گفت: خانواده محل تجربه کردن تمام موفقیت‌ها و رشد کردن در معنویت و سقوط در منجلاب‌ها است و لذا نباید این نهاد مهم دست‌کم گرفته شود.

دعا و اجابت آن در کلام امیر

گروه معارف: کسی‌که انسان او را در دعا می‎خواند، موجودی محدود نیست؛ او خدایی است که تمام خزاین آسمان‌ها و زمین را در اختیار دارد کمااینکه امام علی(ع) فرموده است: «آن‌کسی‎که گنج‌های آسمان‌ها و زمین در دست اوست، در دعا کردن به تو اذن داده و پذیرفتن دعا را برای تو متعهد شده و به تو امر کرده از او بخواهی تا به تو عطا کند و از او رحمت طلب کنی تا به تو رحم نماید».

شاهکارهای ادبی امام علی(ع) در همایش ملی «سیره علوی» نمود پیدا کند

گروه فرهنگی: مسئول کانون تخصصی نماز لرستان با تأکید بر این‌که شاهکارهای ادبی امام علی(ع) باید در همایش ملی «سیره علوی» نمود پیدا کند، اظهار کرد: باید تعامل خوبی بین نهج‌البلاغه و مردم ایجاد شود، چراکه هرآن‌چه در نهج‌البلاغه به آن اشاره شده براساس نیازهای مردم است تا زمانی‌که مردم نهج‌البلاغه را درک نکنند و متوجه نشوند که چه تأثیری در زندگی آن‌ها دارد، به‌دنبال سیره علوی نمی‌روند.

شرکت 160 هزار دانش‌آموز و فرهنگی لرستان در مسابقات قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی:: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به شرکت بیش‌از 160 هزار نفر دانش‌آموز و فرهنگی لرستان در مسابقات قرآن، عترت و نماز، گفت: اگر قرآنی بودن ما در رفتارمان مشخص نباشد و مردم تفاوت ما را نبینند بی‌فایده است، ما با رفتارمان باید نشان دهیم که با قرآن مأنوس هستیم، لذا تلاش ما این است که این باورها در رفتار افراد نمود پیدا کند.
یادداشت
گفتگو
گزارش