iqna

برپایی ایستگاه فرهنگی و هنری در مسیر راهپیمایی روز قدس

گروه اجتماعی: هم‌زمان با روز قدس ایستگاه فرهنگی و هنری در محور خیابان مصلی به‌همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حوزه هنری، شهرداری خرم‌آباد، دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان لرستان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های قرآنی مشترک سال 96 برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های قرآنی استان به صورت مشترک در سال 96، با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی استان و مدیران قرآنی این دو اداره کل در خرم‌آباد برگزار شد.

نمایشگاه کتاب علوم قرآنی؛ پای ثابت برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان در لرستان

گروه فعالیت‌های قرآنی: در نمایشگاه کتاب علوم قرآنی و معارف اسلامی لرستان به‌عنوان پای ثابت برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان ۵۰۰۰ عنوان کتاب متنوع با موضوعات قرآن و عترت، معارف اسلامی، کودک و نوجوان، تاریخ، ادبیات، روانشناسی، نرم‌افزار و ...، ارائه شده است.

فخرفروشی؛ ریشه بُخل/ طرد شدن از درگاه خداوند؛ مجازات آدم بخیل

گروه فعالیت‌های قرآنی: نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که لازمه دلبستگی به دنیا تکبر و غرور است و لازمه تکبر فخرفروشی و لازمه فخرفروشی بخل است، اظهار کرد: ریشه بخل از نظر قرآن فخرفروشی، حفظ روحیه برتری‌طلبی، غرور و خودخواهی است.

وقوع 3500 واقعه طلاق در لرستان/سیر صعوی طلاق و نزولی ازدواج در لرستان

گروه اجتماعی: مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان با اشاره به وقوعسه هزار و ۵ ۱۳ واقعه طلاق در لرستان طی سال گذشته، اظهارکرد: در همین مدت زمان ۱۷ هزار و ۸۹۱ واقعه ازدواج به‌صورت رسمی ثبت شده است این در حالی‌است که ازدواج در لرستان میل به کاهش و طلاق هم‌چنان میل به افزایش دارد.

کتابت قرآن توسط زندانیان لرستانی/ 100 مددجو حافظ قرآن شدند

گروه فعالیت‌های قرانی: مدیرکل زندان‌های لرستان با اشاره به طرح کتابت قرآن توسط زندانیان لرستانی، گفت: در راستای فعالیت‌های قرآنی اداره‌کل زندان‌های لرستان تربیت ۱۰۰ نفر از زندانیان حافظ از یک جزء تا ۲۰ جزء انجام شد این در حالی‌است که طرح ۱۴ هزار صلوات به‌صورت روزانه بین زندانیان استان برگزار می‌شود.

اعلام برنامه‌های هفته قوه قضائیه در لرستان

گروه اجتماعی: برنامه‌های هفته قوه قضائیه در استان لرستان امروز چهارشنبه، 31 خردادماه در قالب یک نشست خبری تشریح شد.

آغاز ثبت‌نام کلاس‌های آموزش قرآن و احکام در مراکز کانون پرورش فکری لرستان

گروه فرهنگی: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از آغاز ثبت‌نام کلاس‌های آموزش قرآن و احکام در مراکز کانون پرورش فکری استان خبر داد و گفت: بیش‌از 40 فعالیت در 17 مرکز ثابت کانون برای بهره‌مندی کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

مشارکت 3 هزار دانش‌آموز لرستانی در طرح هجرت

گروه فرهنگی: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه طرح هجرت 3، بیستم تیرماه سال‌جاری با مشارکت 3 هزار دانش‌آموز لرستانی، گفت: طرح هجرت 3 با هدف شناسایی، هدایت و به‌کارگیری قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان، نهادینه کردن فرهنگ کار، تلاش و مسئولیت‌پذیری و پرورش روحیه تعاون و همکاری در دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

اجرای طرح‌های «مادران آسمانی» و «لشکر فرشتگان» در لرستان

گروه فرهنگی: مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان لرستان تشکیل 16 قرارگاه دانش‌آموزی، دیدار با مادران شهدا تحت عنوان «مادران آسمانی» و همایش «لشکر فرشتگان» با حضور زنان مجاهد و ایثارگر را از برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزی لرستان در تابستان امسال ذکر کرد.
یادداشت
گفتگو
گزارش